27 juli

UEFA Europa League

FK Mlada BoleslavMBO 18:00SkënderbeuKSK
Olimpik DonetskOLI 18:30PAOK SalonikiPAO
TrakaiTRA 18:30KF ShkëndijaSHK
Maccabi Tel AvivMTA 18:45Panionios AthenePOS
AEK LarnacaAEK 19:00Dinamo MinskDIN
AIKAIK 19:00Sporting BragaBRA
Östersunds FKÖFK 19:00CS Fola EschCSF
PSVPSV 19:00NK OsijekOSI
FC UtrechtUTR 19:00Lech PoznanPOZ
Sturm GrazSTU 19:00FenerbahçeFEN
FK KrasnodarKRA 19:00Lyngby BKLBK
Suduva MarijampoleSUD 19:00FC SionSIO
Astra GiurgiuAST 19:30FK OleksandriyaOLE
Bnei YehudaBNE 19:30FC ZenitZEN
Botev PlovdivBOT 19:30CS MarítimoMAR
Dinamo BoekarestDBU 19:30Athletic ClubATH
Brøndby IFBRØ 20:00Hajduk SplitHAJ
Universitatea CraiovaCRA 20:00AC MilanMIL
Arka GdyniaARK 20:00FC MidtjyllandFCM
PanathinaikosPAN 20:30FK QabalaQAB
Rode Ster BelgradoROD 20:30Sparta PraagSPP
Girondins de BordeauxBOR 20:30Videoton FCVID
AA GentGNT 20:30CASHPOINT SCR AltachALT
Dinamo ZagrebDZA 20:45Odds BKODD
AberdeenABE 20:45Apollon Limass.APL
Olympique MarseilleOM 20:45OostendeKVO
EvertonEVE 21:05MFK RuzomberokRUZ
Austria WienFAK 21:05AEL LimassolAEL
SC FreiburgSCF 21:05NK DomzaleDOM

2 augustus

UEFA Europa League

AEL LimassolAEL 18:00Austria WienFAK
FC SionSIO 18:00Suduva MarijampoleSUD

3 augustus

UEFA Europa League

Dinamo MinskDIN 17:00AEK LarnacaAEK
KF ShkëndijaSHK 17:00TrakaiTRA
Odds BKODD 18:30Dinamo ZagrebDZA
FC ZenitZEN 19:00Bnei YehudaBNE
FK QabalaQAB 19:00PanathinaikosPAN
Sparta PraagSPP 19:00Rode Ster BelgradoROD
Apollon Limass.APL 19:00AberdeenABE
Videoton FCVID 19:00Girondins de BordeauxBOR
FK OleksandriyaOLE 19:30Astra GiurgiuAST
CS Fola EschCSF 19:30Östersunds FKÖFK
FenerbahçeFEN 19:30Sturm GrazSTU
Lyngby BKLBK 19:45FK KrasnodarKRA
SkënderbeuKSK 20:00FK Mlada BoleslavMBO
PAOK SalonikiPAO 20:00Olimpik DonetskOLI
Lech PoznanPOZ 20:15FC UtrechtUTR
Hajduk SplitHAJ 20:30Brøndby IFBRØ
CASHPOINT SCR AltachALT 20:30AA GentGNT
FC MidtjyllandFCM 20:30Arka GdyniaARK
MFK RuzomberokRUZ 20:45EvertonEVE
NK OsijekOSI 20:45PSVPSV
Athletic ClubATH 20:45Dinamo BoekarestDBU
AC MilanMIL 20:45Universitatea CraiovaCRA
OostendeKVO 20:45Olympique MarseilleOM
Panionios AthenePOS 21:00Maccabi Tel AvivMTA
NK DomzaleDOM 21:05SC FreiburgSCF
CS MarítimoMAR 21:30Botev PlovdivBOT
Sporting BragaBRA 22:00AIKAIK

20 juli

UEFA Europa League

Dinamo MinskDIN 3 - 0 FK RabotnickiRSK
Lyngby BKLBK 2 - 1 Slovan BratislavaSBR
FK Mlada BoleslavMBO 2 - 0 Shamrock RoversSHA
HJK HelsinkiHJK 1 - 1 KF ShkëndijaSHK
Suduva MarijampoleSUD 0 - 1 FK LiepajaLIE
TrakaiTRA 2 - 1 IFK NorrköpingNOR
Vaasa PSVPS 2 - 1 Brøndby IFBRØ
AEK LarnacaAEK 1 - 0 Cork CityCOR
AIKAIK 2 - 0 Zeljeznicar SarajevoZEL
Bnei YehudaBNE 2 - 0 AS TrencínAST
Brann BergenBRA 0 - 2 MFK RuzomberokRUZ
Dinamo BrestDBR 0 - 3 CASHPOINT SCR AltachALT
FC MidtjyllandFCM 3 - 1 FerencvárosFTC
FC Zaria BaltiZAR 1 - 2 Apollon Limass.APL
Levski SofiaLEV 1 - 2 Hajduk SplitHAJ
Odds BKODD 1 - 0 FC VaduzVAD
Zire FKZIR 0 - 0 Astra GiurgiuAST
Botev PlovdivBOT 4 - 0 Beitar JerusalemBEI
CS Fola EschCSF 4 - 1 Inter BakuIBA
FC UtrechtUTR 3 - 1 Valletta FCVAL
GalatasarayGAL 1 - 1 Östersunds FKÖFK
FC LuzernFCL 2 - 1 NK OsijekOSI
AEL LimassolAEL 2 - 1 Progrès NiedercornPRO
Lech PoznanPOZ 2 - 0 FK HaugesundHAU
SkënderbeuKSK 2 - 0 Kairat AlmatyKAI
Jagiellonia BialystokJBI 0 - 2 FK QabalaQAB
MladostMLP 0 - 3 Sturm GrazSTU
NK DomzaleDOM 3 - 2 ValurVAL
Rode Ster BelgradoROD 2 - 0 FK IrtyshIRT
ND GoricaHIT 2 - 3 Panionios AthenePOS
Siroki BrijegSIR 0 - 2 AberdeenABE
Videoton FCVID 1 - 1 Kalju NõmmeNOM
KRKR 0 - 2 Maccabi Tel AvivMTA

13 juli

UEFA Europa League

FK IrtyshIRT 1 - 1 Rode Ster BelgradoROD
Kairat AlmatyKAI 1 - 1 SkënderbeuKSK
Maccabi Tel AvivMTA 3 - 1 KRKR
FK RabotnickiRSK 1 - 1 Dinamo MinskDIN
KF ShkëndijaSHK 3 - 1 HJK HelsinkiHJK
MFK RuzomberokRUZ 0 - 1 Brann BergenBRA
Kalju NõmmeNOM 0 - 3 Videoton FCVID
Brøndby IFBRØ 2 - 0 Vaasa PSVPS
CASHPOINT SCR AltachALT 1 - 1 Dinamo BrestDBR
FK LiepajaLIE 0 - 2 Suduva MarijampoleSUD
Apollon Limass.APL 3 - 0 FC Zaria BaltiZAR
FC VaduzVAD 0 - 1 Odds BKODD
FK HaugesundHAU 3 - 2 Lech PoznanPOZ
FK QabalaQAB 1 - 1 Jagiellonia BialystokJBI
Östersunds FKÖFK 2 - 0 GalatasarayGAL
Astra GiurgiuAST 3 - 1 Zire FKZIR
Valletta FCVAL 0 - 0 FC UtrechtUTR
Progrès NiedercornPRO 0 - 1 AEL LimassolAEL
Beitar JerusalemBEI 1 - 1 Botev PlovdivBOT
IFK NorrköpingNOR 2 - 1 TrakaiTRA
Slovan BratislavaSBR 0 - 1 Lyngby BKLBK
AS TrencínAST 1 - 1 Bnei YehudaBNE
Hajduk SplitHAJ 1 - 0 Levski SofiaLEV
Sturm GrazSTU 0 - 1 MladostMLP
AberdeenABE 1 - 1 Siroki BrijegSIR
Cork CityCOR 0 - 1 AEK LarnacaAEK
NK OsijekOSI 2 - 0 FC LuzernFCL
Zeljeznicar SarajevoZEL 0 - 0 AIKAIK
FerencvárosFTC 2 - 4 FC MidtjyllandFCM
Panionios AthenePOS 2 - 0 ND GoricaHIT
Shamrock RoversSHA 2 - 3 FK Mlada BoleslavMBO
ValurVAL 1 - 2 NK DomzaleDOM

12 juli

UEFA Europa League

Inter BakuIBA 1 - 0 CS Fola EschCSF

6 juli

UEFA Europa League

Dacia ChisinauDAC 0 - 4 KF ShkëndijaSHK
AEL LimassolAEL 6 - 0 Saint Joseph's FCSTJ
FK TiranaTIR 0 - 3 Maccabi Tel AvivMTA
FK OrdabasyORD 0 - 0 Siroki BrijegSIR
Suduva MarijampoleSUD 2 - 1 Sjachtjor SoligorskSSO
Milsami OrheiVIO 1 - 1 CS Fola EschCSF
Pelister BitoljPBI 0 - 3 Lech PoznanPOZ
FK RabotnickiRSK 6 - 0 Tre PenneTPE
FK JelgavaJEL 0 - 1 FerencvárosFTC
Atlantas KlaipedaAKP 1 - 2 Kairat AlmatyKAI
TrakaiTRA 1 - 0 Saint JohnstoneJOH
HJK HelsinkiHJK 3 - 0 Connah's Quay NomadsCON
SJKSJK 0 - 2 KRKR
FC Flora TallinnFLO 2 - 3 NK DomzaleDOM
Gandzasar KapanGAN 0 - 3 MladostMLP
FK LiepajaLIE 2 - 0 CrusadersCRU
Inter BakuIBA 2 - 0 FK Mladost LucaniMLL
Botev PlovdivBOT 1 - 0 PartizaniPAR
FC VaduzVAD 3 - 0 Bala TownBAL
FC Differdange 03DIF 1 - 2 Zire FKZIR
MFK RuzomberokRUZ 2 - 0 Vojvodina Novi SadVOJ
Slovan BratislavaSBR 5 - 0 Piunik ErevanPIU
Dunav 2010DUN 0 - 2 FK IrtyshIRT
Torpedo KutaisiTOK 0 - 3 AS TrencínAST
AIKAIK 5 - 0 KI Klaksvik
NSÍ RunavíkNSI 0 - 2 Dinamo MinskDIN
Bangor CityBAN 0 - 3 Lyngby BKLBK
FK SarajevoSAR 2 - 1 FC Zaria BaltiZAR
B36 TórshavnB36 1 - 2 Kalju NõmmeNOM
FC PrishtinaPRI 0 - 1 IFK NorrköpingNOR
Olimpia LjubljanaOLI 0 - 1 Vaasa PSVPS
Vasas BoedapestVAS 0 - 3 Beitar JerusalemBEI
Floriana ValettaFLO 3 - 3 Rode Ster BelgradoROD
Folgore/FalcianoFOL 0 - 1 Valletta FCVAL
CASHPOINT SCR AltachALT 1 - 1 Chikhura SachkereCHI
ND GoricaHIT 2 - 2 Shirak GyumriSHI
SutjeskaSNI 0 - 0 Levski SofiaLEV
Jagiellonia BialystokJBI 4 - 0 Dinamo BatumiDBA
ZetaZGO 2 - 2 Zeljeznicar SarajevoZEL
UE Sant JuliàSJU 0 - 5 SkënderbeuKSK
Ballymena UnitedBAL 0 - 2 Odds BKODD
NK OsijekOSI 4 - 0 UE Santa ColomaUES
Cork CityCOR 4 - 2 FC Levadia TallinnLEV
Derry CityDER 1 - 4 FC MidtjyllandFCM
ColeraineCOL 0 - 0 FK HaugesundHAU
Shamrock RoversSHA 1 - 0 StjarnanSTJ
ValurVAL 1 - 0 FK VentspilsVEN
Lincoln Red Imps FCLIN 1 - 1 AEK LarnacaAEK

4 juli

UEFA Europa League

Balzan FCBAL 3 - 3 Videoton FCVID
Progrès NiedercornPRO 2 - 0 Glasgow RangersRAN

29 juni

UEFA Europa League

Shirak GyumriSHI 0 - 2 ND GoricaHIT
FK IrtyshIRT 1 - 0 Dunav 2010DUN
Kairat AlmatyKAI 6 - 0 Atlantas KlaipedaAKP
FK VentspilsVEN 0 - 0 ValurVAL
PartizaniPAR 1 - 3 Botev PlovdivBOT
Piunik ErevanPIU 1 - 4 Slovan BratislavaSBR
AS TrencínAST 5 - 1 Torpedo KutaisiTOK
Dinamo MinskDIN 2 - 1 NSÍ RunavíkNSI
FC Levadia TallinnLEV 0 - 2 Cork CityCOR
Dinamo BatumiDBA 0 - 1 Jagiellonia BialystokJBI
KF ShkëndijaSHK 3 - 0 Dacia ChisinauDAC
Sjachtjor SoligorskSSO 0 - 0 Suduva MarijampoleSUD
Vaasa PSVPS 1 - 0 Olimpia LjubljanaOLI
Kalju NõmmeNOM 2 - 1 B36 TórshavnB36
Lyngby BKLBK 1 - 0 Bangor CityBAN
Beitar JerusalemBEI 4 - 3 Vasas BoedapestVAS
FerencvárosFTC 2 - 0 FK JelgavaJEL
AEK LarnacaAEK 5 - 0 Lincoln Red Imps FCLIN
Chikhura SachkereCHI 0 - 1 CASHPOINT SCR AltachALT
FC Zaria BaltiZAR 2 - 1 FK SarajevoSAR
FK HaugesundHAU 7 - 0 ColeraineCOL
Levski SofiaLEV 3 - 1 SutjeskaSNI
Odds BKODD 3 - 0 Ballymena UnitedBAL
UE Santa ColomaUES 0 - 2 NK OsijekOSI
Zire FKZIR 2 - 0 FC Differdange 03DIF
CS Fola EschCSF 2 - 1 Milsami OrheiVIO
Bala TownBAL 1 - 2 FC VaduzVAD
Connah's Quay NomadsCON 1 - 0 HJK HelsinkiHJK
FC MidtjyllandFCM 6 - 1 Derry CityDER
IFK NorrköpingNOR 5 - 0 FC PrishtinaPRI
KI Klaksvik 0 - 0 AIKAIK
Maccabi Tel AvivMTA 2 - 0 FK TiranaTIR
SkënderbeuKSK 1 - 0 UE Sant JuliàSJU
Vojvodina Novi SadVOJ 2 - 1 MFK RuzomberokRUZ
FK Mladost LucaniMLL 0 - 3 Inter BakuIBA
MladostMLP 1 - 0 Gandzasar KapanGAN
NK DomzaleDOM 2 - 0 FC Flora TallinnFLO
Rode Ster BelgradoROD 3 - 0 Floriana ValettaFLO
Siroki BrijegSIR 2 - 0 FK OrdabasyORD
Tre PenneTPE 0 - 1 FK RabotnickiRSK
CrusadersCRU 3 - 1 FK LiepajaLIE
Glasgow RangersRAN 1 - 0 Progrès NiedercornPRO
Lech PoznanPOZ 4 - 0 Pelister BitoljPBI
Saint JohnstoneJOH 1 - 2 TrakaiTRA
Saint Joseph's FCSTJ 0 - 4 AEL LimassolAEL
Valletta FCVAL 2 - 0 Folgore/FalcianoFOL
Videoton FCVID 2 - 0 Balzan FCBAL
Zeljeznicar SarajevoZEL 1 - 0 ZetaZGO
KRKR 0 - 0 SJKSJK
StjarnanSTJ 0 - 1 Shamrock RoversSHA