
Rob Cross heeft de World Matchplay 2019 gewonnen. In het Britse onderonsje met Michael Smith was de wereldkampioen van vorig jaar in een matige maar zeer spannende partij beter: 18-13.
Het leek in het begin een veegpartij te worden, want Cross brak zijn tegenstander 4 keer en liep binnen no time uit naar een 9-0 voorsprong. Daarna kwam Smith langzaam in zijn spel en kroop hij beetje bij beetje dichterbij. Na 25 legs had hij de achterstand dan ook teruggebracht naar slechts 3 games: 14-11.
THAT'S MORE LIKE THE BULLY BOY WE KNOW!
Michael Smith produces a sensational 147 finish on D15 to break the Cross throw and decrease the deficit to 7 legs...
He trails 12-5 but could that have just lit a spark in Smith? pic.twitter.com/aXvIcZf9x0
— PDC Darts (@OfficialPDC) July 28, 2019
Slordig
Goed was het allemaal niet, maar spannend wel. Het publiek in Winter Gardens (Blackpool) werd hoe langer hoe gekker - of meer dronken - en hoopte op de comeback. Die kwam er echter niet, want ondanks het slechte spel liep Cross uit naar 17-13. De laatste leg was nerveus, maar Cross haalde hem binnen: 18-13!
AND HERE IS YOUR WINNER!
Rob Cross lifts The Phil Taylor Trophy and becomes the Champion of the 2019 @Betfred World Matchplay!
What a journey this man has had to the title!#BetfredDarts pic.twitter.com/DqntKJhYsu
— PDC Darts (@OfficialPDC) July 28, 2019
Michael van Gerwen, de nummer 1 van de plaatsingslijst, sneuvelde al in de achtste finales. De wereldkampioen liet zich in Blackpool verrassen door de Engelsman Glen Durrant (11-13).