Maarten Brzoskowski en Kira Toussaint hebben zich beiden gekwalificeerd voor de halve finales op de WK zwemmen. Brzokowski op het onderdeel de 200 meter vrije slag, Toussaint bij de 100 meter rugslag. Voor een plek in de finale zullen ze allebei nog wel moeten verbeteren.
Op de 200 meter vrije slag voor mannen zwom Brzoskowski de 16de tijd, net genoeg voor een plek in de halve finales. Toussaint kwalificeerde zich op de 100 meter rugslag voor vrouwen als 11de voor de halve eindstrijd. Op datzelfde onderdeel redde Maaike de Waard het niet. Ze bleef steken op de 25ste plaats.
Schouten
Tes Schouten vloog er in de series van de 100 meter schoolslag uit met de 17de plaats in totaal. Ze zwom 0,2 seconde te langzaam voor een plaats in de halve finale op dit nummer.
Olympische Spelen
Een plek bij de eerste 12 op het WK zwemmen betekent kwalificatie voor de Olympische Spelen. De halve finales en finales van een aantal onderdelen worden later maandag afgewerkt.