Dit bedrag krijgt topatlete Femke Broeders-Bol aan prijzengeld dankzij haar geweldige optreden in Parijs

Redactie Sportnieuws.nl • 28 juni 2026 om 19:05 / Update: 1 uur geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Dit bedrag krijgt topatlete Femke Broeders-Bol aan prijzengeld dankzij haar geweldige optreden in Parijs
i

Felicitaties voor Femke Broeders-Bol © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 28 juni 2026 om 19:05 / Update: 1 uur geleden

Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Parijs laten zien dat ze iemand is om de komende jaren op de 800 meter rekening mee te houden. De topatlete kwam net tekort om het Nederlandse record van Ellen van Langen, maar verpulverde wel haar persoonlijk record. Aan de race houdt Broeders-Bol ook nog een mooi bedrag aan prijzengeld over.

Broeders-Bol maakte eind vorig jaar bekend dat ze haar geliefde 400 meter horden inruilde voor de 800 meter en de grote vraag was of ze ook op die afstand de wereldtop kon bereiken. Het antwoord lijkt ze zondag te hebben gegeven, want de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden maakte tijdens de Diamond League-wedstrijd in Parijs enorm veel indruk.

De Nederlandse kon in de Franse hoofdstad zoals verwacht nog niet tippen aan Audrey Werro. De Zwitserse wereldtopper pakte de winst in de derde tijd ooit op de 800 meter, maar achter haar zorgde ook Broeders-Bol voor verbazing.

Prijzengeld Femke Broeders-Bol

In pas haar derde optreden op deze afstand in de buitenlucht kwam ze tot een tijd van 1.55,60 en daarmee werd ze tweede achter Werro. Broeders-Bol verbeterde haar persoonlijke record met liefst anderhalve seconde en kwam zelfs tot op 0,06 seconden van het Nederlands record. Dat staat al sinds 1992 op naam van Ellen van Langen, die de toptijd neerzette in haar gouden race op de Olympische Spelen in Barcelona.

Ondanks haar fantastische optreden ging Broeders-Bol dus niet aan de haal met de zege, maar ze verdient er wel nog een mooi zakcentje mee. Een tweede plek in de Diamond League levert namelijk 6000 Amerikaanse dollars op. Dat is omgerekend zo'n 5250 euro.

Werro loopt helemaal binnen

Werro verdient echter nog een stuk meer. Bij elke wedstrijd wijst de organisatie een aantal onderdelen aan als 'Diamond+'. In Parijs was de 800 meter bij de vrouwen één van die onderdelen en dat betekende dat er voor de winnares dubbel zoveel prijzengeld te verdienen was. Werro krijgt daarom niet 10.000, maar 20.000 Amerikaanse dollars.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover