Femke Broeders-Bol houdt aan haar historische prestatie in Lausanne op de 800 meter niet alleen met een mooie tweede plek, maar ook duizenden euro's aanprijzengeld over. De topatlete scherpte een decennia-oud Nederlands record van Ellen van Langen aan naar 1.55,41. Lees hier hoeveel prijzengeld zij ontvangt na deze prestatie.
Tijdens de Diamond League in het Zwitserse Lausanne liep Broeders-Bol naar een nieuw Nederlands record. De Diamond League keert gedurende het seizoen in totaal 9,24 miljoen Amerikaanse dollar uit aan prijzengeld. Daarvan wordt 500.000 USD uitgekeerd per reguliere wedstrijd en 2,24 miljoen tijdens de finale, die in het eerste weekend van september in Brussel plaatsvindt.
Prijzengeld voor reguliere wedstrijden
Het prijzengeld per discipline ligt tijdens de reguliere wedstrijden tussen 30.000 en 40.000 dollar, en tijdens de finale wedstrijd in Brussel op 4 en 5 september zelfs tussen de 60.000 en 100.000. De tweede plaats van Broeders-Bol in Lausanne was goed voor 6.000 Amerikaanse dollars. Omgerekend naar euro is dat momenteel ongeveer 5100 euro. Audrey Werro, de Zwitserse rivale van Broeders-Bol die voor eigen publiek eerste werd, ontvangt 10.000 dollar, omgerekend ongeveer €8500 euro.
Het was al de derde keer dat Broeders-Bol dit geldbedrag verdiende in Diamond League. Bij haar vorige twee optredens op de 800 meter eindigde ze tenslotte ook op die positie. In Parijs was Werro ook al te sterk en in Londen moest ze haar meerdere erkennen in de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson.
Oud Nederlands record aangescherpt
Met haar toptijd van 1.55,41 dook Broeders-Bol in Lausanne onder het Nederlandse record van Ellen van Langen. Dat stond sinds de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 op 1.55,54. Precies een week daarvoor had de topatlete die 34 jaar oude toptijd tijdens de EK in Birmingham nog geëvenaard. Daar pakte ze in 1.55,54 het brons, achter Werro en olympisch kampioene Keely Hodgkinson.
Nu heeft Broeders-Bol het Nederlandse record dus helemaal voor zichzelf.Van Langen, die veel contact heeft met Broeders-Bol, voorspelde na de EK al dat het waarschijnlijk niet lang zou duren voordat haar record definitief uit de boeken zou verdwijnen. Precies een week later kreeg de olympisch kampioene van 1992 gelijk.
)