Het is een prima seizoen tot nu toe voor de Nederlandse topatlete Lieke Klaver (28). De Noord-Hollandse rent tijden rondom haar persoonlijke record op de 400 meter en boekte ook op zakelijk gebied een succes door met een groot merk samen te werken. In een video van het bedrijf krijgt ze opvallende uitdagingen voor haar kiezen.
Eind augustus kondigde Klaver haar nieuwe rol als merkambassadeur aan van de officiële vervoerspartner van de Diamond League: Zeekr, een elektrische autofabrikant uit China. De voertuigen van het automerk worden in iedere Europese gaststad van het atletiekevenement ingezet voor het vervoer van atleten, teamlogistiek en media-activiteiten, wat ze dus de officiële vervoerspartner maakt.
De samenwerking draagt daarnaast bij aan de ambitie van de Diamond League om evenementen duurzamer te organiseren. Klaver is de tweede atlete die zich als merkambassadeur bij Zeekr Europe aansluit, na de Noorse wereldrecordhouder Karsten Warholm op de 400 meter horden.
Challenge
Diezelfde Warholm en ook de Zwitserse topatlete Géraldine Di Tizio-Frey zijn samen met Klaver present in een video van Zeekr die vrijdag verscheen. Alle drie zijn ambassadeurs van het merk en onderling moesten ze uitmaken wie de topper van de drie is wat betreft uitdagingen die buiten hun normale sport liggen.
De eerste opdracht zet de toon: ze moeten een speer door een hoepel werpen. Via een potje steen-papier-schaar beslissen de topsporters de volgorde, daarna is het gooien geblazen. Klaver is niet zo bedreven in het spelletje: ze gooit de hele constructie omver. Iedereen heeft er moeite mee trouwens, waarop iemand van Zeekr zegt: "Ik denk dat ze niet moeten stoppen met hun reguliere job."
Auto
Vervolgens kruipen ze in een auto van het merk en moeten ze opdrachten uitvoeren als: 'Activeer de massagefunctie van de stoel'. Klaver blijkt alle ins en outs van het voertuig onder de knie te hebben. Ze grijpt bij dit onderdeel de eerste plaats.
Maar Warholm slaat toe op het derde onderdeel, waarbij ballen in de achterklep van de auto moeten worden gepropt. Hij zet de snelste tijd neer en wint ook het algemeen klassement. Bij de Diamond League in Brussel van vrijdag kwam Klaver wel als winnares uit de bus. Ze won de 400 meter invitational, een race die naast de reguliere 400 meter op het programma stond.
)