Nederlands sporticoon (60) legt uit waarom ze EK-finale van Femke Broeders-Bol miste: 'Ik baal ervan'

Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 18:25 / Update: 43 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Nederlands sporticoon (60) legt uit waarom ze EK-finale van Femke Broeders-Bol miste: 'Ik baal ervan'
i

Femke Broeders-Bol ©Getty

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 18:25 / Update: 43 minuten geleden

Femke Broeders-Bol heeft bij de EK atletiek op haar nieuwe afstand, 800 meter, brons veroverd in een evenaring van het Nederlands record. De Amersfoortse had de wens dat Ellen van Langen, die in 1992 dezelfde tijd liep, ook present zou zijn in Birmingham. Het Nederlandse sporticoon legt uit waarom ze toch afwezig was.

Broeders-Bol vindt het heel eervol dat ze nu het Nederlands record op de 800 meter deelt met Ellen van Langen. Dat zei de winnares van het brons op het EK atletiek in Birmingham na afloop van de finale.

Van Langen won in 1992 historisch goud op de Olympische Spelen van Barcelona in een nationale recordtijd van 1.55,54. Broeders-Bol noteerde bij haar eerste EK-finale op de 800 meter in het uitverkochte Alexander Stadium exact dezelfde tijd. "Ik heb veel contact met Ellen gehad. Ook na de series en de halve finales. Ze deelt haar ervaringen met mij en geeft me heel nuttige aanwijzingen. Ze is zo'n fijn persoon, ik vind haar heel bijzonder."

Televisie

De 60-jarige Van Langen was helaas voor zichzelf en Broeders-Bol niet meer in Birmingham toen vrijdag de eindstrijd losbarstte. Eerder in de week was ze wel in het stadion. De Oldenzaalse zat vrijdag gewoon thuis voor de televisie.

Tegen het AD zegt Van Langen: "Ik baal er vooral van dat ik er niet bij was. Tot donderdagavond zat ik in Birmingham, maar ik ben nu thuis aan het werk voor de Diamond League in Silesia, waarvoor ik het deelnemersveld samenstel. Dat ik niet in het stadion zat, was echt balen. Femke en ik hebben best veel contact. Een half jaar voordat ze haar overstap van de 400 naar de 800 meter bekendmaakte, nam ze mij daarover al in vertrouwen."

Herinneringen

Broeders-Bol zuigt de verhalen en ervaringen van Van Langen als een spons op. Maar Van Langen wil zeker niet claimen dat ze een grote of belangrijke rol speelt bij de ontwikkeling van Broeders-Bol als topper op de 800 meter. Bovendien heeft ze zelf ook wel iets aan de gesprekken: "Femke vindt het leuk om met mij over de 800 meter te praten. En ik vind dat ook. Het brengt me terug naar mijn eigen tijd."

Los Angeles

Het lijkt nu een kwestie van tijd voordat Broeders-Bol onder de toptijd van Van Langen zal duiken. En dat is prima. Tot die tijd is het vooral erg bijzonder dat ze samen het record delen. Van Langen zegt: "Ik vind het heel leuk dat onze twee namen nu samen het nationale record delen. Dit voelt voor mij specialer dan wanneer Femke een paar honderdste sneller was geweest."

Ze heeft de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles al in haar agenda gezet. Als Broeders-Bol dan in de finale staat op de 800 meter, zal niks Van Langen ervan weerhouden om dan wel van de partij te zijn. Want ze heeft er toch wel spijt van dat ze al vertrokken was. Broeders-Bol wilde ook dat ze kwam. Ze zei dat ze eerder in de week nog met Van Langen had gebeld.