Olympisch kampioene vol lof over Femke Broeders-Bol na kwijtraken record: 'Stilletjes vond ik het heel erg leuk'

Redactie Sportnieuws.nl • 22 augustus 2026 om 15:03 / Update: 54 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Olympisch kampioene vol lof over Femke Broeders-Bol na kwijtraken record: 'Stilletjes vond ik het heel erg leuk'
i

Femke Broeders-Bol. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 22 augustus 2026 om 15:03 / Update: 54 minuten geleden

Femke Broeders-Bol heeft zaterdag in Lausanne definitief het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De Nederlandse liep naar 1.55,41 en dook daarmee onder de tijd van olympisch kampioene Ellen van Langen, die liefst 34 jaar standhield. Van Langen kan uitstekend leven met het verlies van haar record en reageert juist vol bewondering op haar opvolgster.

Broeders-Bol had het nationale record een week eerder tijdens de EK in Birmingham al geëvenaard. Met 1.55,54 kwam ze toen exact naast de tijd die Van Langen in 1992 liep. Lang hoefde ze het record vervolgens niet te delen, want in de Diamond League van Lausanne ging Broeders-Bol opnieuw sneller.

Na afloop belde ze Van Langen direct op. Die zag de definitieve verbetering al aankomen. "Het zat er natuurlijk aan te komen", reageerde de voormalig olympisch kampioene bij de NOS. Toch vond ze het stiekem bijzonder dat de twee namen even gezamenlijk bovenaan stonden. "Stilletjes vond ik het heel erg leuk om het ook even samen gehad te hebben, ook al was het maar een week."

'De passie spat ervan af'

Van Langen liet eerder al weten dat ze zich nauwelijks een mooiere opvolgster kon voorstellen. Broeders-Bol maakte dit seizoen de overstap naar de 800 meter en maakte daar in korte tijd enorme stappen.

"Ze wil de 800 meter helemaal eigen maken", vertelt Van Langen. "De passie spat ervan af en ze is zo leergierig en bevlogen. Femke is een ontzettend mooie atlete en ik ben heel blij dat zij mijn opvolgster is."

De overwinning in Lausanne zat er voor Broeders-Bol net niet in. De Zwitserse Audrey Werro was met 1.55,33 acht honderdsten sneller. Na een duel met het Ethiopische talent Saida Tsehaye zette Broeders-Bol in de slotfase nog stevig aan, maar Werro bleef buiten bereik.

Toch overheerste bij de Nederlandse vooral het vertrouwen na haar recordrace. "Deze race geeft me nog meer vertrouwen dat ik bij de besten hoor", vertelde Broeders-Bol. Volgens haar ligt de volgende stap vooral in nog meer durven. "Ik moet op mezelf vertrouwen, na 500 meter doorzetten, niet meer zo voorzichtig zijn en gewoon genieten van het racen."

Reageer en praat mee!

Log in of registreer om een reactie te plaatsen