Het eerste seizoen op 800 meter zit erop voor Femke Broeders-Bol. Bovendien is ook het trouwfeest op Sardinië achter de rug, waarmee nu een periode van opbouw aanbreekt. De olympisch kampioene is alweer druk in de weer op Papendal, zo blijkt uit de beelden zie ze deelde van een testdag.
Die opbouw naar het nieuwe seizoen volgt op een geslaagd debuutjaar. Na het seizoen van 2025 ruilde Broeders-Bol haar geliefde 400 meter horden, waarop ze tweevoudig wereldkampioen werd, in voor de 800 meter, met de Spelen van 2028 in Los Angeles als stip aan de horizon. Op haar nieuwe afstand veroverde ze meteen brons op het EK in Birmingham en liep ze in Zürich een Nederlands record van 1.54,71. Vooral in de Diamond League kwam ze meerdere keren nipt tekort ten opzichte van haar Zwitserse rivale Audrey Werro.
Testdag
Om ook die laatste stap te zetten, wordt er achter de schermen alweer hard gewerkt. In haar story op Instagram spelen een masker, een fietsende begeleider en een laptop vol data spelen de hoofdrol. Met dat masker, waarmee onder muur de zuurstofopname wordt gemeten, loopt de Tsjechische Lurdes Gloria Manuel over de baan. De 21-jarige Manuel, dit jaar wereldkampioen indoor op de 400 meter, traint net als Broeders-Bol onder Laurent Meuwly.
Vermoedelijk onderging Broeders-Bol dezelfde test als Manuel. Zulke metingen geven inzicht in hoe een atleet er op dat moment voorstaat en vormen zo een goed startpunt voor de opbouw richting het nieuwe seizoen.
Blik op 2027
Vooraf gold 2026 vooral als overgangsjaar, waarin Broeders-Bol het uithoudingsvermogen moest opbouwen om ook de laatste 200 meter op snelheid te blijven. Zelf voelde ze zich op haar nieuwe afstand al snel thuis. "Het lijkt wel of ik rustiger ben nu ik de 800 meter loop", zei ze na haar eerste Diamond League-race op de 800 meter in Parijs.
In de wintermaanden volgt het indoorseizoen, al staan er doorgaans minder wedstrijden op het programma. Afgelopen winter makte Broeders-Bol pas in februari haar debuut op de 800 meter, na een trainingskamp in Zuid-Afrika. Komende winter is het EK indoor in Valencia, of Broeders-Bol daar aan de start verschijnt is nog niet bekend.
Er staat een testdag op het programma voor Femke Bol op Papendal. ©Instagram
)