Femke Broeders-Bol begint volgende week aan de EK atletiek in Birmingham. De topatlete doet voor het eerst op een groot toernooi mee op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Ondanks dat ze nog niet al te veel ervaring heeft op dat onderdeel, heeft de Nederlandse wel een duidelijk doel gesteld voor zichzelf.
De 26-jarige Broeders-Bol was jarenlang één van de beste rensters op de 400 meter horden. Ze domineerde met een reeks van dertig Diamond League-overwinningen op rij. Verder verzamelde ze twee wereldtitels (2023, 2025), twee Europese titels (2022, 2024) en behaalde ze brons op Olympische Spelen in Tokio (2021) en Parijs (2024). Na die succesvolle jaren besloot de Amersfoortse eind vorig jaar dat het tijd was voor een nieuwe afstand. Sindsdien liep ze vijf races over 800 meter.
Duidelijke doelstelling
"Ik heb nooit in medailles gesproken, ook al was het op de ranglijst duidelijk dat goud voor mij bij een perfecte race op de 400 meter horden wel haalbaar was. Op de 800 ligt het in de finale veel meer open", zei Broeders-Bol op een persmoment in aanloop naar de EK. Daardoor zijn haar doelen op het toernooi anders dan voorheen.
"Ik hoop dat ik de finale haal, vooral ook omdat ik graag een heel toernooi wil meemaken op de 800 meter. Ik ga er niet alleen heen voor de ervaring, maar ik wil ook graag veel leren", legde Broeders-Bol haar doelstelling uit. "Ik vind het gewoon leuk om weer een beetje onwetend te zijn, onbevangen te zijn zoals ik vroeger was", vertelde Broeders-Bol. Enigszins opvallend dus aangezien ze bij de races die ze liep over 800 meter steevast voorin meedeed. Toch gaat ze niet specifiek voor een medaille.
'Een soort joker'
Haar relatieve onervarenheid op de nieuwe afstand ziet Broeders-Bol als kracht. Een verrassing sluit ze dan ook niet uit. "Natuurlijk hebben mensen nu wat races gezien en hebben ze een idee van wat ik kan. Maar tegelijkertijd heb ik zelf soms niet eens echt een idee wat ik kan", vertelde ze. "In dat opzicht ben ik een soort joker. Ik weet niet precies hoe zo'n finale voor mij goed verloopt, waardoor ik misschien dingen doe die mensen niet verwachten."
"Als ik de finale haal, zal ik altijd een plan klaar hebben om een medaille te halen. Maar je moet er eerst komen en dan nog maar zien of het plan kan worden uitgevoerd en wat het oplevert", besluit Broeders-Bol, die de verwachtingen dus tempert. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium in Birmingham. Dan zal te zien zijn of het haar ook op de nieuwe afstand lukt om een medaille te grijpen.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)