Ex-topvoetballer Wim Kieft (63) onthult opmerkelijk dieptepunt

Redactie Sportnieuws.nl • 8 oktober 2026 om 14:41
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Ex-topvoetballer Wim Kieft (63) onthult opmerkelijk dieptepunt
i

Wim Kieft. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 8 oktober 2026 om 14:41

Dat Wim Kieft een zwak heeft voor lekker - en ongezond - eten is inmiddels geen geheim meer. In de podcast KieftJansenEgmondGijp deelt de oud-topvoetballer een hilarische anekdote over een moment waarop hij volledig losging met ongezond eten.

Tijdens de podcast KieftJansenEgmondGijp bespreken de heren een stel luisteraarsvragen. Wim Kieft krijgt meteen de allereerste vraag: wat zou zijn laatste avondmaal zijn? De vraag wordt uiteindelijk niet eens beantwoord, maar Kieft deelt uiteindelijk wel een smakelijke anekdote.

"Ik heb wel een dieptepunt bereikt", begint hij zijn verhaal. "Als ik dan avonden van te voren een klus had, dan at ik niet goed. Ik kwam een keer laat thuis en toen werd ik 's ochtends wakker. Er stond toen een hele grote appeltaart op het aanrecht", legt de voormalig profvoetballer verder uit.

Niet alleen een appeltaart

Je raadt het al, de appeltaart moest eraan geloven. Maar daar bleef het niet bij voor de hongerige voetbalanalist. "Ik had echt een ongelofelijke hongerklop; wat ik er ook instopte, het is niet goed genoeg. 's middags begon ik aan een portie bitterballen, portie mini-frikandellen en kaassoufflétjes. Daarna ben ik naar huis gegaan en heb ik nog een pizza quatro fromaggi naar binnen gegooid. Toen ben ik wakker geworden en dacht ik: ik ga het toch anders doen."

Aan tafel klinkt schaterend gelach, want de overige heren kunnen zich absoluut niet vinden in de spontane en lange eetbuien van Kieft. Gekscherend klinken er een aantal opmerkingen over dat het te zien is dat Kieft graag naar ongezond eten graait. Dat vindt hij niet zo leuk, maar toch heeft hij wel door dat het anders moet. "Ik moet wel gaan minderen. Mijn vrouw zei ook: 'Schat, ik hou van je, maar die buik... Dat is niet goed'. Het duwtje in de rug kan ze wel geven, maar dat helpt toch niet. Het is er gelukkig weer snel af", besluit hij.