Grote namen uit voetbalwereld bewijzen laatste eer aan Bartina Koeman tijdens uitvaart

Redactie Sportnieuws.nl • 23 september 2026 om 17:38 / Update: 55 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Grote namen uit voetbalwereld bewijzen laatste eer aan Bartina Koeman tijdens uitvaart
i

Ronald Koeman met vrouw Bartina op archiefbeeld. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 23 september 2026 om 17:38 / Update: 55 minuten geleden

De uitvaart van Bartina Koeman, de vrouw van voetbalicoon Ronald Koeman, vond woensdagmiddag 23 september plaats in Laren. Spaanse media, die er rechtstreeks of indirect toegang tot hadden, wisten te melden dat er flink wat bekende namen uit de voetbalwereld aanwezig waren. Onder hen ook internationals Frenkie de Jong en Memphis Depay.

Bartina Koeman overleed vorige week op 65-jarige leeftijd aan de gevolgen van chronische borstkanker. Daar kreeg ze in haar leven meerdere keren mee te maken. Een aantal keer was ze 'genezen', maar de kanker kwam ook weer terug. Op 15 september overleed ze. Haar man Ronald was na het WK voetbal in juli gestopt als bondscoach van het Nederlands elftal om tijd door te brengen met zijn gezin toen het nog kon.

Volop steun

Na het overlijden van Bartina stroomden de steunbetuigingen binnen voor het gezin en de familie. Op de Nederlandse voetbalvelden werd er aandacht aan besteed, waarbij het eerbetoon tijdens AZ - Telstar extra opviel omdat zoon Ronald Koeman Junior bij Telstar onder de lat stond. Hij hield het niet droog tijdens het emotionele moment van applaus vanaf de gehele tribune in Alkmaar.

Woensdag was dus de uitvaart. Het Spaanse medium Mundo Deportivo en het Noordhollands Dagblad zag tal van prominenten. Onder hen ook voetbalicoon Marco van Basten en tv-baas John de Mol.

Memphis Depay en Frenkie de Jong

Topvoetballers Memphis Depay en Frenkie de Jong bewezen ook hun goede band met de familie Koeman. Zij speelden allebei onder Ronald bij FC Barcelona en Oranje. Ook Barça-voorzitter Joan Laporta en Jordi Cruijff, vriend van de familie en technisch directeur van Ajax, zijn van de partij. Danny Cruijff, de weduwe van Johan, was eveneens aanwezig.

Het Nederlands elftal speelt donderdag, een dag na de uitvaart, tegen Duitsland in de Nations League. De nieuwe bondscoach Xavi Hernandez en aanvoerder Virgil van Dijk stonden bij de persconferentie stil bij het trieste nieuws en voorafgaand aan het duel in de Johan Cruijff Arena zal er ook een minuut stilte zijn. Speciaal voor de uitvaart werd de persconferentie van woensdag opgeschoven van de middag naar de ochtend, om ruim baan te bieden aan de uitvaart van de vrouw van de voormalig bondscoach en international.