Oranje-hockeyster vreesde voor boete, maar de politieagent bleek andere plannen te hebben
i

Ellen Hoog (l) en voormalig teamgenote Sophie Polkamp in 2007. © Pro Shots

Oranje-hockeyster vreesde voor boete, maar de politieagent bleek andere plannen te hebben

12:22, 12-02-2025 / Laatste Update: 12:22, 12-02-2025

Bekendheid is een onvermijdelijk bijproduct van een succesvolle sportcarrière. Fans willen met je op de foto, merken kloppen aan voor samenwerkingen, en op straat word je herkend. Hoewel er vaak wordt gesproken over de schaduwkant, het verlies van privacy, kan die bekendheid soms ook verrassend goed van pas komen. Bijvoorbeeld als je oog in oog staat met de politie.

In de nieuwste aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast delen Ellen Hoog en Naomi van As hun ervaringen met het ontwijken van verkeersboetes dankzij hun bekendheid. “Had je gezien dat Jordan Stolz een verkeersboete heeft ontlopen in Nederland?”, begint Hoog. “Hij stond verkeerd geparkeerd, maar hoefde niet te dokken vanwege zijn bekendheid. Ik heb dat ook wel eens gehad.”

Amerikaanse schaatssensatie ontliep dankzij status boete in Nederland: 'Ben jij het?'

8 februari 2025, 13:01

Momenteel kan de Amerikaanse schaatser Jordan Stolz (20) in zijn thuisland onbelemmerd over straat gaan en boodschappen doen. Niemand daar herkent hem, of het moeten buren en vrienden zijn in zijn dorpje Kewaskum. Maar de meervoudig wereldkampioen ligt stevig op koers om over precies een jaar een grote celebrity te worden.

De voormalige tophockeysters, tweevoudig olympisch kampioenen, genoten een indrukwekkende carrière, en de bijbehorende naamsbekendheid. Soms bood dat onverwachte voordelen.

'Ga je wat leuks doen vanavond?'

Hoog herinnert zich een specifiek voorval: “Mijn nummerbord lag eraf. Dat was al een paar maanden zo. Ik moest nog bellen om het te regelen, maar dat was ik vergeten. Toen kwamen er politieagenten naar me toe. Dus ik zei: ‘Ik heb gebeld’. Eén van hen ging dat controleren, maar kwam terug en zei: ‘Volgens mij heb je nog niet gebeld. Maar goed, ga je vanavond iets leuks doen?’”

Van As reageert verbaasd: “Nee, joh?” Hoog vervolgt lachend: “Ik zat met een teamgenoot in de auto. Dus ik antwoordde: ‘Toevallig, we gaan even de stad in.’ Vervolgens vroegen ze waar we heen gingen en legden we dat uit. Toen wensten ze ons veel plezier en gingen ze weg. Wij vroegen ons echt af: hebben we nu een date en de boete ontlopen?”

'Ben jij niet die hockeyster?'

Het bleef niet bij die ene keer. Hoog had nog een anekdote: “Ik zat een keer op mijn telefoon in de auto en toen kwam er een motoragent naast me rijden. Hij keek me aan en zei: ‘Hey, ben jij niet die hockeyster?’ Ik knikte en hij antwoordde: ‘Ik zag je op je telefoon zitten… niet meer doen, hè?’ En toen reed hij door.” Beide vrouwen schieten in de lach.

Van As blijkt ook een vergelijkbare ervaring te hebben: “Ik zat helemaal lekker in de kerstmuziek in de auto. Je kent het wel, dat je je verliest in de muziek en opeens denkt: ‘Huh? Ben ik hier al?’ Maar ik werd van de snelweg gehaald en deed mijn raam open. Het was een oudere politieagent, heel aardig. Ik verontschuldigde me en vertelde dat ik helemaal in de kerstmuziek zat. Hij herkende me natuurlijk ook en toen mocht ik doorrijden. Ik was zo blij. Ik gooide gewoon de kerstkaart erin.”

Hoog grinnikt: “Dat werkt altijd! Dat kan je in de zomer ook doen.” Van As concludeert: “Maar goed, af en toe heb je er gewoon voordeel van. Dat is gewoon wat het is.”

Beluister de podcast

Voormalig tophockeysters Ellen Hoog en Naomi van As bespreken elke maandag het sportweekend in de Sportnieuws.nl-podcast. In de nieuwste aflevering gaat het over de actualiteit, zoals de prestaties van Ajax en het ABN AMRO Open, maar ook delen ze de leukste anekdotes uit hun topsportcarrière. Met deze week: hoe Ellen Hoog onder een boete uitkwam. Beluister de aflevering nu in je favoriete podcastapp of hieronder: