Schaatsicoon Erben Wennemars pareert kritiek op sloopwerk in droomhuis

Redactie Sportnieuws.nl • 14 augustus 2026 om 12:37 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Schaatsicoon Erben Wennemars pareert kritiek op sloopwerk in droomhuis
i

Erben Wennemars klust er weer flink op los in zijn droomhuis. ©NL Beeld en Instagram

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 14 augustus 2026 om 12:37 / Update: 1 uur geleden

Stilzitten is niets voor Erben Wennemars. Ook in zijn nieuwste project ging de schaatsicoon weer volledig los, tot ongenoegen van sommige volgers. Op Instagram deelt hij nu het resultaat, met een verklaring erbij.

Wennemars en zijn vrouw Renate zijn al langere tijd bezig met de verbouwing van hun monumentale pand in Zwolle, en delen daar via social media regelmatig updates over. Op de nieuwste update kreeg de oud-schaatser echter de nodige reacties. Diverse volgers vonden het zonde dat hij de tegeltjes uit zijn klushuis had gesloopt, zo bleek uit de berichten die hij ontving. "Goh, wat kreeg ik een commentaar dat ik al die tegeltjes eruit gehaald had", vertelde hij daarover op Instagram. Zelf twijfelde hij echter geen moment aan zijn beslissing.

Volgende klus in droomhuis

Voor Wennemars was er simpelweg geen andere optie. "Als je gaat verbouwen moet je eerst slopen om iets echt mooi te kunnen maken", legde hij zijn volgers uit. Er moest namelijk vloerverwarming komen en daarvoor moesten de tegeltjes eruit.

Van zomaar alles weggooien was bij Wennemars geen sprake. Samen met zijn vrouw Renate ging hij dagenlang aan de slag om de oude tegeltjes schoon te maken, zodat ze na de verbouwing opnieuw gebruikt konden worden. Het schoonkrabben en poetsen deden ze samen, en volgens Wennemars zat het teamwork tussen hem en Renate wel goed.

Eindresultaat mag er zijn

Het is niet de eerste keer dat Wennemars de handen uit de mouwen steekt in zijn nieuwe huis. Eerder dit jaar deelde hij al beelden van de verbouwing van het monumentale pand, waar hij onder meer zelf de kelder isoleerde en de elektriciteit vernieuwde. Klussen lijkt inmiddels een vast onderdeel geworden van zijn dagelijks leven in Zwolle.

Het harde werken werd uiteindelijk rijkelijk beloond. "En daarna kon alles weer terug. En kijk, alles paste nog precies", aldus een tevreden Wennemars. Voor hem het bewijs dat zijn aanpak, ondanks de kritiek die hij kreeg, wel degelijk werkte.

Herstel na herseninfarct

Best opmerkelijk hoe actief Wennemars alweer is, want al dat drukke klussen komt in een periode van herstel. Op 21 mei liep hij een herseninfarct op, waarbij hij plotseling niet meer kon praten. Bij onderzoek naar de oorzaak van het bloedpropje bleek bovendien een gaatje in zijn hart te zitten.

Juist het klussen en slopen in zijn nieuwe huis hielp hem de afgelopen maanden om alles te verwerken en langzaam te herstellen. Inmiddels is het gaatje in zijn hart met een kleine operatie gedicht. Zoals hij het zelf verwoordde: hij is weer helemaal terug.