Sylvie Meis (48), ex-vrouw van Rafael van der Vaart, openhartig over onzekerheid over uiterlijk

Redactie Sportnieuws.nl • 10 oktober 2026 om 14:08
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Sylvie Meis (48), ex-vrouw van Rafael van der Vaart, openhartig over onzekerheid over uiterlijk
i

Sylvie Meis. ©NL Beeld / Action Press

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 10 oktober 2026 om 14:08

Sylvie Meis is een graag geziene verschijning in Duitsland. Nadat haar huwelijk met ex-topvoetballer Rafael van der Vaart strandde terwijl ze in Hamburg woonden, werd ze omarmd door onze oosterburen. Ze groeide daar uit tot een tv-persoonlijkheid en verscheen in tal van programma's. De 48-jarige Nederlandse is echter lang niet altijd zo zeker geweest over haar uiterlijk.

Meis is influencer, presentatrice, actrice, ondernemer en model. Een manusje van alles dus. Tegenwoordig blaakt ze van het zelfvertrouwen, voor en achter de camera's. Maar dat was vroeger wel anders, vertelt ze aan het Oostenrijkse Madonna. "Ik voel me nu veel prettiger in mijn vel dan vroeger. Sporten, een gezond dieet en weten wat goed voor me is, vormen een harmonieus geheel. Mijn werk heeft me geholpen mijn sterke punten beter te begrijpen. Ik ben zelfverzekerder en voel me meer op mijn gemak."

Onzekerheid over uiterlijk

'Vroeger' werden mensen volgens haar alleen beïnvloed door tijdschriften en televisie, nu komt daar al jaren sociale media bij. "De druk is groter dan toen. Ik was vroeger eigenlijk heel onzeker. Ik heb zelfs een fase in mijn tienerjaren gehad waarin ik echt bang was om langs een grote groep mensen te lopen, vanwege mijn onzekerheid over mijn uiterlijk. Ik was bijvoorbeeld altijd onzeker over mijn neus, omdat die een beetje omhoog staat. Dat wordt tegenwoordig als een schoonheidsideaal beschouwd, iets waar mensen zelfs voor naar plastisch chirurgen gaan."

Ze ziet dat de schoonheidsidealen continu veranderen, en ook ten goede. "Mijn kijk op schoonheid is in de loop der jaren natuurlijk veranderd, mede onder invloed van sociale media. We worden gevormd door wat we zien, maar ook door het ouder worden. Ik ben met de jaren natuurlijker gaan leven. Ik denk ook de trend verschuift naar natuurlijkheid: een mooie, natuurlijk ogende huid en een frisse look in plaats van de zware make-up die vroeger zo gangbaar was op Instagram."

'Het leven is veel te mooi'

Haar onzekerheden heeft Meis allang overwonnen, zegt ze. Al gebeurde dat niet van de ene op de andere dag. "Dat komt met de leeftijd. Je bouwt langzaam zelfvertrouwen op, je krijgt ineens een innerlijke kracht die je voelt. En een zekere tevredenheid die je gewoon moet ontwikkelen, want het leven is veel te mooi om niet te waarderen wat je hebt."