Estavana Polman en Vandaag Inside leek een gouden combinatie te zijn, maar niets bleek zondag minder waar. De voormalig handbalster zou maandelijks aanschuiven bij het programma, maar al na één optreden komt er een einde aan die samenwerking. Dat zorgt voor discussie bij een aantal bekende namen uit de mediawereld.
Polman was in het verleden al eens een aantal keer te gast in het programma en ook schoof ze soms aan bij De Oranjezondag van presentatrice Hélène Hendriks. Door haar topsportcarrière was het echter onmogelijk om daar vaste afspraken over te maken, maar dat werd wel gedaan nadat ze afgelopen zomer een punt achter haar loopbaan zette.
De 34-jarige Polman leek de juiste persoon voor Vandaag Inside te zijn, maar alles veranderde vlak voor haar eerste optreden als vaste gast. Toen deed René van der Gijp in zijn podcast KieftJansenEgmondGijp plotseling stevige uitspraken over haar.
Hij vond dat de verwachtingen over Polman zo hoog waren dat ze daar nooit aan kon voldoen en dat het voor haar beter was om niet meer aan te schuiven. Dat deed ze in augustus wel een keertje, maar zondag werd duidelijk dat het ook gelijk de laatste keer was.
'Het is wel een beetje lullig'
Het nieuws over Polman is groot nieuws in de mediawereld en in Shownieuws wordt er dan ook uitgebreid over gesproken. "Het is wel een beetje lullig", stelt journalist Evert Santegoeds in het programma. "Ze was al kansloos voor het moest beginnen door de uitspraken van René van der Gijp."
Kees de Bever, de man van oud-voetballer en zanger John de Bever, plaatst daar wel een kanttekening bij. Hij en zijn partner zijn goed bevriend met Johan Derksen en daardoor weet hij dat er wel wat van gasten gevraagd wordt.
"Ik denk wel dat mensen onderschatten wat het is als je daar aan tafel zit. Johan is heel de dag met alle kranten en al het nieuws bezig om alles bij te houden. Het is niet zomaar aanschuiven. Je moet echt weten waar het over gaat. Ik denk dat zij dat op dat moment niet heeft laten zien", is De Bever ook kritisch op de voormalig handbalster, die in 2019 met Oranje wereldkampioen werd.
'Dan sta je met 10-0 achter'
Fotograaf William Rutten zit meer op de lijn van Santegoeds: "Ze heeft ook niet de kans gehad, toch? Als Van der Gijp dat zegt dan sta je met 10-0 achter."
"Ze had er makkelijk bij gekund. De kritiek is altijd dat er veel te weinig vrouwen op tv zijn, dan heb je er één met potentie en dan draai je het zelf zo snel de nek om", aldus Santegoeds.
Gaat het maandag over Polman?
De volgende uitzending van Vandaag Inside is maandagavond en normaal deinzen Derksen, Van der Gijp en Wilfred Genee er niet voor terug om dit soort onderwerpen te bespreken. Santegoeds is benieuwd hoe dat gaat, want Derksen was zondag ook kritisch over de teksten van Van der Gijp over Polman.
De journalist houdt zelfs rekening met een nieuwe rel aangezien de vorige alweer even geleden is. "Het is verdacht rustig geweest de laatste tijd. Ik kan me wel voorstellen dat er het nodige over gezegd gaat worden en dat de neuzen niet allemaal dezelfde kant opstaan."
)