Wim Kieft besloot na de drukke periode rond het WK voetbal met zijn vrouw Suzanne Martens en hun zestienjarige dochter op vakantie te gaan. De drie trokken naar het Franse Normandië en beleefde daar een naar incident.
In de podcast KieftJansenEgmondGijp bespreken oud-voetballer Wim Kieft en René van der Gijp samen met zaakwaarnemer Rob Jansen hun vakanties. "Hoe was het in Normandië", vraagt Jansen aan Kieft. "Hoe is met dat mosselen opendoen, daar heb jij ervaring mee? Je hebt een heel klein wondje toch?"
"Nou ja", begint Kieft. "Kijk, ik beschouw mezelf als een ervaring, goede oesterman, zeg maar. Dat deed ik dan altijd wel voorzichtig. In het begin van je carrière met oesters moet je een schort voor, een doek of je doet zo'n werkhandschoen aan. Suzanne zei van: 'Nou ja, ik heb lekkere oesters gehaald enzo en garnalen. Maak jij even die oesters open?"
Hechtingen voor Wim Kieft
"En ik had zoiets van: fluitje van een cent", gaat Kieft verder. "Alleen, toen stond er een oestermes in mijn hand... Die stond letterlijk in mijn hand. Die bleef er gewoon in staan." "Maar je bent ook gehecht", aldus Jansen, die er duidelijk meer van weet. "Gehecht", bevestigt Kieft. "Twee hechtingen. Ontstoken."
'Ik ben ervan overtuigd dat ik 30 ben'
De 63-jarige Kieft, die na een hoop ellende met zijn nieuwe knie nu toe is aan een kunstheup, trekt een pijnlijke conclusie: “Ik heb het idee Rob, en René heeft er helemaal geen last van, dat de grote afrekening voor jou en mij is begonnen, of niet?”
De 70-jarige Jansen, die binnenkort wordt geopereerd aan zijn rug en vlak daarvoor een spier scheurde in zijn schouder kan dat niet ontkennen: “Nou ja, wij brokkelen wel af. Ik ben ervan overtuigd dat ik 30 ben. Alleen mijn lichaam heeft een andere mening over."
"Jij hebt nooit wat", zegt Kieft dan tegen de 65-jarige Van der Gijp. Jansen heeft wel een idee hoe dat komt: “Nee, want hij doet niks.” Van der Gijp reageert lachend: “Nee, ik doe niks.”
)