Twee weken geleden woedde er een brand in een bijgebouw van het huis van Wilfred Genee en zijn gezin. Nadat hij had gecheckt of zijn vrouw en kinderen veilig waren, vertrok hij toch richting de studio om Vandaag Inside te presenteren. Dat is zijn vrouw Lili niet in de koude kleren gaan zitten.
Bij Shownieuws werd nog eens teruggeblikt op de gebeurtenis en het programma sprak erover met Lili. Genee ging op de avond van de brand toch richting de studio om VI te presenteren, nadat Diantha Brooks het de eerste minuten van hem had overgenomen.
31 januari 2025, 22:17
Wilfred Genee heeft vlak voor de uitzending van Vandaag Inside vrijdag slecht nieuws gekregen. Er woedde vlak bij zijn huis een brand. Genee arriveerde daardoor later bij de uitzending en was zichtbaar aangedaan.
Verwoestend en gevaarlijk
Zijn vrouw bleef achter met de kinderen. Hoe heeft zij die avond ervaren? "Dit doet wel echt wat", vertelt ze. "Brand is gewoon verwoestend en gevaarlijk. Dus je bent wat alerter en slaapt wat slechter. De klap komt ook pas later. Op het moment zelf zit je vol adrenaline en doe je wat er gedaan moet worden."
"Hij heeft wel thuis gecheckt of iedereen in orde was", aldus Lili over haar man. "Maar toen is hij toch weggegaan. Emotioneel gezien is het achteraf natuurlijk altijd fijner als je man er is. En dat niet jan en alleman zich er tegenaan bemoeit." Dat is een nadeel van het de bekendheid van Genee.
13 februari 2025, 21:35
Johan Derksen had woensdag een 'verschrikkelijke' dag achter de rug, zo vertelde hij in de uitzendig die dag van Vandaag Inside. Het was dan ook maar de vraag of hij donderdagavond weer aan tafel zou zitten. Maar de 76-jarige bromsnor trotseerde het barre weer in het noorden van Nederland en dook 'gewoon' op naast presentator Wilfred Genee.
"Er stonden ook camera's bij de buurman en dat soort dingen. Maar ja, je man is bekend dus dan hoort dat er ook bij. Dus hou je snavel maar, zeggen ze dan. Daar valt ook wat voor te zeggen."
Andere man
Wilfred heeft zijn vrouw niet helemaal moederziel alleen achtergelaten. "Ik had last van een gekneusde rib en er was op dat moment net iemand die mij daarvoor zou behandelen", legt Lilt uit. "Dus in die zin was ik ook niet helemaal alleen. Hij was er, maar je moet wel zelf alles in de gaten houden. 112 heb ik gebeld, de brandweer komt, het hele dorp rukt uit... Dan is het wel fijner als je man naast je staat."
11 februari 2025, 14:00
René van der Gijp is tegenwoordig een populair onderdeel van praatprogramma Vandaag Inside, maar vroeger was hij een groot voetbaltalent. In die tijd werd hij thuis door zijn ouders nogal in de watten gelegd, tot verbijstering van onder meer Johan Derksen.
Gesprekken
"Achteraf hebben we daar ook wel gesprekken over gevoerd", onthult Lili. "Zo van: hoe zouden we dat de volgende keer doen? Want dit soort dingen moeten niet een automatisme worden."
11 februari 2025, 23:18
Johan Derksen is een groot voorstander van een zero-tolerance-beleid van het kabinet als het gaat om autobestuurders met alcohol op achter het stuur. De 76-jarige nuchtere talkshowmaker drinkt al jaren geen druppel meer en vindt het goed als er weer dingen als een alcoholslot komen. Dat zegt hij bij Vandaag Inside.