Aanklacht tegen Kaapverdië-aanvoerder geseponeerd na beschuldiging van ernstig misdrijf

Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 15:13 / Update: 14 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Aanklacht tegen Kaapverdië-aanvoerder geseponeerd na beschuldiging van ernstig misdrijf
i

Ryan Mendes. NL Beeld

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 15:13 / Update: 14 minuten geleden

Voetballer Ryan Mendes, de aanvoerder van Kaapverdië, werd tijdens het WK afgelopen zomer beschuldigd van een ernstig misdrijf. De politie heeft na onderzoek echter besloten dat de aangifte tegen hem wordt geseponeerd.

Mendes werd verdacht van een verkrachting in Nieuw-Zeeland, die zou hebben plaatsgevonden in maart van dit jaar. Op dat moment was Kaapverdië in dat land vanwege deelname aan het evenement FIFA Series. Er werd aangifte gedaan door Braziliaanse vrouw. Zij was in Nieuw-Zeeland aan het werk als tolk en assistente van Kaapverdië. Volgens de aanklacht drong Mendes haar hotelkamer binnen en gebruikte hij geweld bij de verkrachting. Ze zou zijn geslagen, gebeten en gewurgd.

De politie in Nieuw-Zeeland heeft de aangifte nu geseponeerd. Uit onderzoek blijkt dat het seksuele geweld niet heeft plaatsgevonden. De Braziliaanse vrouw wordt nu vervolgd voor het doen van een valse beschuldiging.

Opluchting en rechtvaardigheid

"Mendes is opgelucht dat hij dit achter zich kan laten en beschouwt deze uitkomst als rechtvaardig", sprak de advocaat van de voetballer. "Het is te hopen dat de uitkomst van het onderzoek net zoveel media-aandacht krijgt als de aangifte."

WK voetbal

Kaapverdië maakte veel indruk op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De debutant op het eindtoernooi stuntte tegen Spanje (0-0) in de eerste groepswedstrijd en hield vervolgens ook Uruguay (2-2) en Saoedi-Arabië (0-0) op een gelijkspel.

In de zestiende finale leek de ploeg te gaan stunten tegen het Argentinië van superster Lionel Messi. In de verlenging werd het echter 3-2 voor de uiteindelijke finalist. De Argentijnen verloren de einstrijd uiteindelijk van Spanje.