Bondscoach Portugal reageert op verklaring Cristiano Ronaldo na conflict: 'Nu ga ik nadenken'

Redactie Sportnieuws.nl • 7 oktober 2026 om 17:46
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Bondscoach Portugal reageert op verklaring Cristiano Ronaldo na conflict: 'Nu ga ik nadenken'
i

Jorge Jesus. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 7 oktober 2026 om 17:46

Vorige week barstte er een bom bij het Portugese voetbalelftal. Sterspeler Cristiano Ronaldo verliet het trainingskamp na een conflict met bondscoach Jorge Jesus. Dinsdag deelde de aanvaller een lange verklaring over het incident. Nu heeft ook de trainer van zich laten horen.

Jesus hield het kort, in tegenstelling tot Ronaldo. De voetballer deelde dinsdag een uitgebreide verklaring over zijn relatie met de bondscoach. Die zou tot twee keer toe afspraken met hem hebben verbroken. De bondscoach had hem beloofd dat hij rust zou krijgen tegen Noorwegen.

Ronaldo werd in het duel met Noorwegen gevraagd om warm te lopen, maar mocht vervolgens niet invallen. Na het laatste fluitsignaal stormde hij boos van het veld. Vervolgens zou Jesus zich op de persconferentie in aanloop naar het Nations League-duel met Denemarken niet op de juiste manier hebben uitgesproken over het incident.

De 41-jarige vertrok direct bij de nationale ploeg. Toch liet hij dinsdag weten dat hij nog steeds beschikbaar is voor Portugal. Jesus gaf een korte reactie op het confluct aan Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."

Straf

Ronaldo, recordinternational en topscorer aller tijden voor het Portugese nationale voetbalteam, kan ook nog geschorst worden voor zijn actie. Hij riskeert door het verlaten van het trainingskamp een maandenlange schorsing van de Portugese voetbalbond FPF. Ook wacht hem mogelijk een geldboete.

Het officiële tuchtreglement van de nationale bond schrijft volgens het Portugese medium A Bola dat dit soort acties forse disciplinaire gevolgen kunnen hebben: 'De speler die, na een officiële oproep, zonder geldige reden afwezig is of weggaat bij een training, wedstrijd of activiteit van de nationale selecties van de FPF of Portugal, wordt bestraft met een schorsing van één tot zes maanden. Voor profvoetballers geldt daarnaast een boete van ongeveer 500 tot 1.000 euro.'