Corinthians kan eindelijk weer eens juichen. Clarence Seedorf zag zijn ploeg in zijn derde duel onder zijn leiding als trainer winnen van directe concurrent Mirassol (2-0). De Braziliaanse grootmacht deed dat zonder Memphis Depay, die nog altijd niet bij de selectie zat.
De eerste periode voor Seedorf in Sao Paulo verliep allesbehalve soepel. Tegen Vitoria mocht hij nog niet op de bank plaatsnemen, omdat zijn werkvisum niet op tijd was goedgekeurd. Na het gelijkspel volgde zijn officiële debuut tegen Vasco de Gama dat verloren ging (3-2). Voor het noodlijdende Corinthians was een zege na een slechte reeks broodnodig.
Rode kaart helpt Corinthians
Na twintig minuten volgde een cruciaal moment in de wedstrijd. Mirassol-aanvaller Bruno Santos kreeg rood na een tik aan oud-PSV'er Andre Ramalho. Daarna had Corinthians het overwicht, al duurde het nog enige tijd voordat dit werd omgezet in een voorsprong. Pas in de 57e minuut kwam de thuisploeg op 1-0 dankzij Matheus Bidu die een afgemeten voorzet bij de tweede paal binnengleed.
Daarmee was het verzet gebroken voor het resterende tiental. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Dat was tegelijkertijd een mooie opsteker voor Seedorf. De 22-jarige Kaio Cesar stond in de basis omdat hij volgens de Nederlander indruk had gemaakt op de training. Dat vertrouwen betaalde hij uit: na een flitsende dribbel krulde de buitenspeler schitterend raak in de verre hoek.
Degradatiestrijd
De eerste drie punten onder Seedorf zijn meer dan welkom voor de Braziliaanse grootmacht. Ondanks de zege staat Corinthians nog altijd in de degradatiezone. De ploeg van de Nederlander staat nu op 36 punten, één punt minder dan Mirassol, dat één plek hoger staat en daarmee veilig is. In de Brasileiro zijn nog vijf speelronden te gaan.
De wedstrijden volgen elkaar in rap tempo op. In de nacht van woensdag op donderdag wacht de Classico Majestoso, de beladen stadsderby tegen Sao Paulo. De kans lijkt klein dat Memphis dan wel van de partij is. De aanvaller kampt nog altijd met een blessure.
)