Memphis Depay is met Oranje al een tijdje uitgeschakeld op het WK. De spits heeft over zijn toekomst echter nog maar weinig zekerheid, want zijn contract bij Corinthians loopt binnenkort af.
Voor het WK was er een hoop discussie over een keuze die inmiddels ex-bondscoach Ronald Koeman moest maken. Moet Memphis mee naar het WK of niet? De spits speelt al bijna twee jaar in Brazilië voor Corinthians, maar miste daar al veel duels door blessures. Ook vlak voor het WK speelde Memphis lang geen wedstrijden door een vervelende kwetsuur. Koeman hield contact met de spits en hij bleek op tijd fit voor het toernooi. Dus besloot de ex-bondscoach hem mee te nemen naar het WK.
Op het toernooi zelf speelde Memphis echter nauwelijks een rol van betekenis. De spits begon in alle wedstrijden op de bank en mocht enkel in de groepsduels invallen. Tegen Zweden gaf hij zelfs nog een assist. Toch kon Memphis dus ook niet voorkomen dat het Nederlands elftal bij de laatste 32 al werd uitgeschakeld door Marokko. De spits kon daarmee op vakantie en zou in principe daarna terugkeren naar Brazilië, maar het is de vraag voor hoe lang.
Contract van Memphis
Memphis heeft nog een contract tot 31 juli 2026 bij Corinthians. Er is nog geen overeenstemming gevonden over een verlenging, waardoor hij over iets meer dan twee weken transfervrij is. Memphis en Corinthians lagen vaak met elkaar in de clinch, bijvoorbeeld over de betaling van zijn salaris. Toch zou een verlenging zeker de voorkeur hebben, aldus de hoofdcoach van Corinthians.
"We zijn nog bezig met de onderhandelingen", vertelt Fernando Diniz tegenover de Braziliaanse tak van ESPN. "Ik hoop dat het goed gaat eindigen en dat hij bij ons zal blijven. Maar de bal ligt niet bij mij. Het is geweldig om hem hier te hebben en we hopen dat het positief afloopt. Hij is op dit moment niet hier, omdat hij op vakantie is na het WK. Wij hopen in ieder geval dat hij daarna hier terugkeert", zo vertelde de trainer van de Braziliaanse ploeg van Memphis.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)