FC Barcelona kookt van woede na opvallende beslissingen: 'Een wereldwijd schandaal'

Redactie Sportnieuws.nl • 12 september 2026 om 08:26 / Update: 15 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
FC Barcelona kookt van woede na opvallende beslissingen: 'Een wereldwijd schandaal'
i

Frenkie de Jong (links) samen met teamgenoot Pedri, die niet is genomineerd voor de Ballon d'Or. © Getty Images.

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 12 september 2026 om 08:26 / Update: 15 minuten geleden

Bij FC Barcelona is flinke irritatie ontstaan rond de Ballon d'Or. Sportdirecteur Deco heeft zich hard uitgesproken over de keuzes voor de prestigieuze voetbalprijs en begrijpt weinig van een aantal beslissingen. Volgens de oud-voetballer is er zelfs sprake van een 'wereldwijd schandaal'.

De lijst met dertig kanshebbers voor de Ballon d'Or werd onlangs bekendgemaakt. Barcelona staat er met Lamine Yamal, Pau Cubarsí en nieuwkomer Rodri drie keer op. Toch vindt Deco dat lang niet genoeg. Vooral het ontbreken van twee grote namen uit de selectie van de Spaanse topclub valt bij hem slecht.

Deco woest om ontbreken Pedri en Raphina

Het gaat om Pedri en Raphinha. Volgens Deco hadden beide spelers zonder twijfel bij de beste dertig spelers van het afgelopen jaar moeten staan.

"Voor mij is het een wereldwijd schandaal dat Pedri en Raphinha niet bij de beste dertig voor de Ballon d'Or staan", zei Deco tegen de Catalaanse radiozender RAC1. De sportdirecteur weet zelf hoe het is om dicht bij de prijs te komen. In 2004 eindigde hij als tweede achter Andriy Shevchenko.

Vooral bij Pedri begrijpt Deco weinig van de keuze. De middenvelder was onder trainer Hansi Flick een vaste waarde bij Barcelona. Hij maakte twee doelpunten, gaf negen assists en had een belangrijke rol op het middenveld. Barcelona werd opnieuw kampioen van Spanje en Pedri pakte daarnaast met Spanje de wereldtitel, al speelde hij op dat toernooi geen hoofdrol.

Raphina valt buiten de boot

Ook Raphinha ontbreekt opvallend genoeg. De Braziliaan werd een jaar eerder nog vijfde bij de verkiezing, maar haalde dit keer niet eens de laatste dertig.

Een blessure speelde daarbij mogelijk een rol. Raphinha miste een groot deel van het seizoen en kon daardoor ook op het WK met Brazilië weinig indruk maken. Toch waren zijn cijfers bij Barcelona sterk. In 33 wedstrijden maakte hij 21 doelpunten en gaf hij acht assists. Ook het nieuwe seizoen begon hij sterk met zeven treffers in zijn eerste vijf wedstrijden.

Deco heeft sowieso weinig met individuele prijzen. Volgens hem blijft voetbal een teamsport en is het daardoor moeilijk om één speler als beste aan te wijzen. "Ik begrijp deze lijsten en de stemming niet", aldus de Portugees. "Individuele prijzen zijn oneerlijk."

Woede bij Real Madrid

Het is niet de eerste keer dat een Spaanse topclub woedend reageert op de Ballon d'Or. Twee jaar geleden, in 2024, zorgde Real Madrid voor veel ophef door de uitreiking in Parijs zelfs te boycotten.

De club dacht dat Vinícius Júnior de prijs zou winnen, maar kreeg voor de ceremonie te horen dat Manchester City-middenvelder Rodri er met de Ballon d'Or vandoor zou gaan. Real Madrid besloot daarop helemaal niet naar Parijs af te reizen. Daardoor was er zelfs niemand van de club aanwezig toen Real Madrid werd uitgeroepen tot beste mannenclub van het jaar en Carlo Ancelotti de prijs voor beste trainer kreeg.

Vinícius eindigde uiteindelijk als tweede achter Rodri. De boycot leverde Real Madrid destijds veel kritiek op. De discussie bleef bovendien nog maanden doorgaan.

Nu is het dus Barcelona dat zich hardop afvraagt hoe de keuzes rond de Ballon d'Or tot stand komen. Deco gaat voorlopig niet zo ver als grote rivaal Real Madrid twee jaar geleden, maar aan zijn woorden is duidelijk te merken dat de keuzes bij Barça bijzonder slecht zijn gevallen.