'Geweldige' update over Matthijs de Ligt bij Manchester United: 'Een mooie bonus'

Redactie Sportnieuws.nl • 21 augustus 2026 om 10:31
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
'Geweldige' update over Matthijs de Ligt bij Manchester United: 'Een mooie bonus'
i

Matthijs de Ligt. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 21 augustus 2026 om 10:31

Nederlandse voetballer Matthijs de Ligt kampt al lange tijd met blessureleed bij zijn ploeg Manchester United. Hoewel hij nog niet klaar is voor de seizoensstart in de Premier League, is er een hoopgevende update over de verdediger.

Trainer Michael Carrick is positief gestemd over de voortgang van De Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.

'Geweldig om hem terug te hebben'

"Hij is er natuurlijk lange tijd uit geweest, maar hij traint weer en het is geweldig om hem terug te hebben", zei Carrick op de site van United. "Hij zal er nog niet bij zijn (tegen Hull), maar hij is in goede conditie en gaat de goede kant op. Dat is een mooie bonus voor ons."

Operatie

De Ligt staat al sinds december aan de kant. De verdediger speelde op 30 november tegen Crystal Palace zijn laatste wedstrijd voor United. De 27-jarige onderging na het afgelopen seizoen een noodzakelijke operatie. "Na zes maanden van behandeling en hard werken om weer fit te worden, was een operatie de enige optie die overbleef", schreef hij daarover op Instagram bij een foto vanuit het ziekenhuis. "Ik vind het jammer dat ik het team de afgelopen zes maanden niet heb kunnen helpen en dat ik het WK natuurlijk moet missen. Ik kijk ernaar uit om me weer beter te voelen."

Hij miste door de blessure ook het afgelopen WK voetbal met Oranje. De Ligt zat nog wel bij de selectie van Oranje voor het EK in 2024, maar hij kreeg op het toernooi in Duitsland geen speelminuten. Hij kwam wel in actie op het EK in 2021 en het WK in 2022.