Bij Manchester United wordt de goede lijn van het slot van afgelopen seizoen allesbehalve doorgetrokken. De ploeg van Michael Carrick kwam zondag tegen Leeds United niet verder dan 1-1. Een opvallende wissel van Lisandro Martinez wakkerde ondertussen de onrust onder supporters verder aan. De oud-Ajacied kan rekenen op steun van een 66-voudig Engels international.
De 28-jarige Argentijn kende een veelbesproken week. Martinez bekritiseerde het aankoopbeleid van Manchester United en herhaalde zijn kritiek na de 2-0-nederlaag tegen Atlético Madrid in de Champions League. De verdediger kreeg een boete en bood vervolgens zijn excuses aan.
Fans vermoeden nieuwe ruzie
Volgens The Sun zorgde zijn wissel tegen Leeds voor nieuwe speculaties onder supporters. Martinez keerde na de rust niet terug op het veld, terwijl Manchester United op dat moment met 1-0 leidde. Verschillende fans vroegen zich op sociale media af of er opnieuw een aanvaring met bestuurder Jason Wilcox was geweest.
Noussair Mazraoui nam zijn positie centraal achterin over. Zes minuten na de hervatting trok Dominic Calvert-Lewin de stand gelijk. Manchester United slaagde er vervolgens niet meer in de overwinning naar zich toe te trekken.
Trainer geeft verklaring
Carrick verklaarde na afloop dat lichamelijke klachten de aanleiding waren voor de wissel. "Hij voelde iets aan zijn bovenbeen", vertelde de trainer aan verslaggevers.
Van een verstoorde voorbereiding was volgens de coach evenmin sprake. "De afgelopen twee dagen waren zo goed als we in lange tijd hebben gehad", zei hij bij Sky Sports. "Ik voelde de energie bij de spelers. We weten wie we zijn en waar we staan."
Maguire steunt Martinez
Ook Harry Maguire sprak over een blessure bij zijn ploeggenoot. De verdediger benadrukte bovendien dat de selectie de eerdere uitspraken achter zich heeft gelaten.
"Lisandro heeft zijn excuses aangeboden. We zijn verdergegaan. Ik vond dat hij een geweldige eerste helft speelde", aldus Maguire. "Duimen dat hij geen ernstige blessure heeft opgelopen."
)