Real Madrid kroop dinsdagavond door het oog van de naald in La Liga met een krappe en late zege op Elche (2-3). Niet alleen die worsteling, maar ook een opvallende gebeurtenis voorafgaand aan de wedstrijd maakte de tongen los in Spanje. Sterspelers Kylian Mbappé en Vinicus weigerden namelijk mee te doen aan een beladen eerbetoon.
Ver voordat Mbappé de 2-0 maakte voor zijn club Real Madrid in de uitwedstrijd bij Elche, kwamen alle spelers het veld op met speciale shirts over hun inlooptenue. Daarop stond een boodschap voor inwoners van Ceuta, een Spaanse enclave op Marokkaans grondgebied. Dat stadje werd vorige maand overspoeld door tienduizenden migranten uit Marokko, die hoopten een beter leven te krijgen met het binnendringen van Spanje. Het leverde enorme rellen op en de inwoners van de Spaanse stad stonden onder enorme druk. Veel Spaanse voetbalclubs toonden hun medeleven, maar dat ging er niet bij elke speler lekker in.
De boodschap op het witte shirt las: 'We zijn allemaal Ceutanen', maar daar hadden Mbappé, Vinicius en Ibrahima Konaté geen zin in. Zij maakten er hun eigen statement van en droegen het shirt half opgerold tot op hun borst. Daardoor was de boodschap nauwelijks zichtbaar. Nadat de spelers in de speciale shirts het veld betraden, waren die drie er als de kippen bij om het snel weer uit te trekken en weg te doen. Alle andere spelers droegen de shirts tot na het handen schudden voor de wedstrijd. De weigering om volledig mee te werken aan het eerbetoon viel groots op in Spanje en werd breed uitgemeten.
Instagram-account verwijderd
De Marokkaanse aanvaller Ez Abde van Real Betis moest eerder deze maand al zijn Instagram-account verwijderen nadat die overspoeld werd met haatreacties van Marokkanen. Hij droeg het shirt met de steunbetuiging wel en dat raakte een gevoelige snaar bij zijn landgenoten. Hij kwam met een statement naar buiten, waarin hij zei dat hij de mensen in Ceuta steunde.
)