UEFA reageert woest op plan van FIFA-baas Gianni Infantino over WK voetbal: 'Dit gaat een grens over'

Redactie Sportnieuws.nl • 28 juli 2026 om 17:43 / Update: 45 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
UEFA reageert woest op plan van FIFA-baas Gianni Infantino over WK voetbal: 'Dit gaat een grens over'
i

FIFA-baas Gianni Infantino (links) ligt weer eens onder vuur. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 28 juli 2026 om 17:43 / Update: 45 minuten geleden

FIFA-baas Gianni Infantino ligt onder vuur nadat The Times een plan publiceerde dat de Zwitser zou hebben om het WK voetbal te verkopen aan investeerders. De Europese voetbalbond UEFA heeft met niet mis te verstane woorden uitgehaald naar het plan en noemt het 'niet aan de FIFA om het WK te verkopen'.

Het WK voetbal is al bijna honderd jaar in handen van de FIFA. De organisatie mag geen winst maken en dus is de traditiegetrouwe sport geborgen. Maar daar zou volgens Infantino verandering in moeten komen. The Times publiceerde het plan wat de FIFA-president heeft. Infantino wil aandelen in het WK voetbal verkopen in geïnteresseerde investeerders. Zo zou het kunnen gebeuren dat de organisatie van het immens populaire toernooi in handen komt van winstgedreven bedrijven of individuën. Dat schiet volledig in het verkeerde keelgat bij de UEFA.

'Het is niet aan de FIFA om het te verkopen'

In een officieel statement spreekt de Europese voetbalbond zich nu al uit over het plan, dat nog niet door de FIFA officieel is gemaakt of zelfs maar van commentaar is voorzien. "Dit gaat een grens over die geen enkele voetbalbond over zou moeten gaan. De UEFA neemt dit heel serieus en dat zou iedereen moeten doen. Iedereen die iets geeft over de toekomst van de sport. De ziel en de organisatie van het voetbal zijn geen dingen om te verkopen. Zeker niet zonder transparantie over wie er financieel beter wordt van dergelijke plannen. Niemand van ons is de eigenaar van het voetbal en het is niet aan de FIFA om het te verkopen", staat in onderstaande verklaring te lezen.

Het Amerikaanse ESPN weet dat het plan ook al is voorgelegd bij nauw betrokkenen rondom president Donald Trump van de Verenigde Staten. Infantino wil in 2027 proberen herkozen te worden voor een nieuwe termijn als FIFA-baas. Mocht hij de verkiezing winnen, blijft hij nog zeker tot en met 2031 de baas over het internationale voetbal. Volgens The Times is het plan van de Italiaanse Zwitser om na zijn tijd bij de FIFA de baas te worden van het bedrijf dat het WK voetbal zou opkopen en toeëigenen, mocht zijn plan doorgang vinden.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google