Voetballegende Lionel Messi (39) schrijft geschiedenis bij Inter Miami op avond vul frustratie

Redactie Sportnieuws.nl • 8 november 2026 om 09:50
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Voetballegende Lionel Messi (39) schrijft geschiedenis bij Inter Miami op avond vul frustratie
i

Lionel Messi. ©Pro Shots

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 8 november 2026 om 09:50

Lionel Messi mag dan wel gestopt zijn de bij nationale ploeg, bij Inter Miami blijft het voetbalicoon iedere week schitteren. Op zijn 39e zette de Argentijn in de MLS iets neer wat nog niemand eerder heeft gedaan. Toch eindigde de laatste avond van het reguliere seizoen in Amerika voor zijn ploeg met een flinke kater.

Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

Messi scoorde niet meer in de laatste wedstrijd van het reguliere seizoen tegen Charlotte FC, die in 3-3 eindigde. Hij gaf wel twee assists. Inter Miami eindigde het seizoen als tweede in de Eastern Conference achter Nashville SC, dat met 77 punten een MLS-record vestigde. Het seizoen in de Amerikaanse profcompetitie gaat nu verder met play-offs om de titel.

Voorsprong verspeeld

Lange tijd leek Inter Miami op weg naar een eenvoudige zege. Na de openingstreffer verdubbelde Luis Suarez de voorsprong door van dichtbij een hoekschop van Messi binnen te werken. Voor rust zorgde Rodrigo De Paul zelfs voor de 3-0.

Na de onderbreking ging het echter van kwaad tot erger. Binnen korte tijd scoorde Charlotte twee keer, waarna in de slotfase ook nog eens de gelijkmaker viel. Gevolgen had het puntverlies echter nauwelijks. New England Revolution, dat de tweede plek nog kon overnemen, verloor met 1-0 van Orlando City. Daardoor bleef Inter Miami alsnog tweede.

MLS play-offs

In de eerste ronde van de play-offs neemt de ploeg van Messi en consorten het op tegen Colombus Crew, de nummer zeven van de Eastern Conference. Het team dat als eerste twee wedstrijden wint, gaat door. Inter Miami is de titelverdediger. Vorig jaar won de club van David Beckham de finale van Vancouver Whitecaps, wat het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis betekende.