Marco van Basten snapt niets van uitverkiezing Manchester City: 'Vind dit echt absurd, wat een onzin'

Trevor Wagener • 22 oktober 2022 om 22:55 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 14:11
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Trevor Wagener • 22 oktober 2022 om 22:55 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 14:11

Marco van Basten is het niet eens met de keuze om voetbalgrootmacht Manchester City uit te roepen tot dé Club van het Jaar 2022. Volgens de oud-international had Real Madrid de prijs verdiend.

"Zij worden landskampioen van Spanje én hebben de Champions League gewonnen, wat kan je nog meer winnen?", vroeg Van Basten zich hardop af bij het Ziggo Sport-programma Match of the Day. "City en Liverpool horen helemaal geen kans te maken."

Van Basten over Real Madrid

Sowieso moet San Marco weinig hebben van verkiezingen als zulke. "Er zijn altijd van die vreemde uitkomsten bij zulke instanties. Ze willen iedereen te vriend houden maar dit is echt absurd. Ik vind het belachelijk."

Presentator Bas van Veenendaal probeerde Van Basten nog uit te leggen wat de logica achter de verkiezing is. Het team dat de meeste, voor de Gouden Bal genomineerde spelers aflevert, wordt het team van het jaar. "Ik kan het niet volgen", aldus Van Basten tot slot. "Ik wil het ook niet volgen, deze onzin."

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover