Cameron Menzies is zondag op bizarre wijze doorgegaan naar de volgende ronde op de European Darts Trophy. De Schot plaatste zich ten koste van Mike De Decker, maar de manier waarop dit gebeurde zag niemand aankomen.
De partij tussen De Decker en Menzies was er een voor een plaats in de kwartfinales. Beide heren wonnen in de partij vijf legs, waardoor een beslissende leg zou bepalen wie er een plek in die kwartfinale zou krijgen. Richting het einde werd duidelijk dat Menzies hier het meeste aanspraak opmaakte. Totdat de excentrieke Schot een domme fout maakte met het rekenen richting de dubbel.
Menzies stond op 18 en moest een enkele 6 en een dubbele 6 gooien om te winnen en de kwartfinale te bereiken. De Schot gooide de enkele zes, maar switchte vervolgens naar de dubbel vier. Die gooide Menzies, maar er bleef dus vier over. Na drie pijlen gooien besefte de darter dat hij een fout had gemaakt en stortte hij ter aarde. Menzies bleef lange tijd met zijn handen voor zijn ogen op de grond liggen, maar De Decker schonk maar weinig aandacht aan hem.
Overwinning
Uiteindelijk stond Menzies natuurlijk weer op en kreeg De Decker drie pijlen op de dubbel. Hij moest dubbel 7 gooien, maar dit kreeg hij niet voor elkaar. Menzies mocht daarom terugkomen voor dubbel 2 en die gooide hij al snel. Hij gaf De Decker een hand en stortte vervolgens weer ter aarde. In tranen bedankte de Schot het publiek in Göttingen, terwijl de Belg direct afdroop.
Rare trekjes
Het is niet de eerste keer dat Menzies zich laat gaan op het podium. Tijdens het meest recente WK barstte hij tijdens de laatste leg van zijn partij tegen Leonard Gates al in tranen uit. Hij gooide zijn laatste pijlen nog wel, maar verloor alsnog. Ook de Nederlander Vincent van der Voort stoorde zich al wel eens aan Menzies. "Op een gegeven moment zei ik: 'Je moet nu echt stoppen met praten, want je irriteert me echt helemaal scheel.' Hij bleef maar doorouwehoeren. Hij kan er ook niet zoveel aan doen."