Gian van Veen plaatste zich woensdagavond na een ware thriller voor de kwartfinales van de World Matchplay. De Nederlandse topdarter rekende in Blackpool af met landgenoot Wessel Nijman: 14-12. Vooral een sensationele 148-finish bleek van onschatbare waarde. Daardoor lonkt nog altijd de tweede plek op de Order of Merit.
Gian van Veen en Wessel Nijman bewezen opnieuw dat zij de grootste darttalenten van Nederland zijn. Er was zelfs een verlenging nodig om het duel te beslechten, waar de Brabander het beste uitkwam.
Stralende Van Veen
Na afloop straalde de 24-jarige Van Veen en genoot hij zichtbaar van het zojuist afgeronde spektakelstuk. "Ja, dat is heel fijn. Honderd procent, wat een kraker", reageerde hij na afloop tegenover Viaplay. "De hele wedstrijd ging gelijk op. Eerst twee keer 4-1 in de sessie, daarna kwam het weer gelijk. Als je dan met 14-12 wint, dan is dat heerlijk."
De darter uit Poederoijen gaf eerlijk toe dat hij zelf niet zijn allerbeste niveau haalde, maar dat Nijman hem in de openingsfase nog meer hielp. "Ik was niet geweldig, maar Wessel was helemaal slecht aan het begin", aldus The Giant. "Ik wist ook wel dat ik daar gebruik van moest maken. Dus ik was blij dat ik die sessie met 4-1 won, want ik wist dat hij op een gegeven moment wel zou gaan lopen."
Kantelpunt
Het absolute kantelpunt van de wedstrijd kwam bij een stand van 11-10 voor Nijman. Van Veen gooide toen een sensationele 148-finish, terwijl zijn opponent stond te wachten op een betere finish. "Scorend was het daarvoor prima, veel 100’s en 140’s, maar die eerste pijl zat steeds niet goed", vertelde hij. "Tot die 148. Die eerste zat perfect en toen wist ik dat hij uit zou gaan. Zo voelde het toen ook. Dat is een heerlijk gevoel." Na de finish volgde een enorme schreeuw van ontlading op het podium in Blackpool.
Ook een moment later in de partij viel Van Veen op. Nadat hij de stand op 12-12 had gebracht, kreeg hij van Nijman nog een boks. "Toen dacht ik wel even: klopt het wel?", grapte hij. Daarna maakte Van Veen het overtuigend af met een 12-darter en een sterke laatste leg.
Naar de tweede plek?
Voor Van Veen is het een welkome opsteker. Hij kwakkelt na een operatie aan nierstenen al maanden met zijn vorm. "Vorig jaar was ik scorend prima en finishend goed, dit jaar waren allebei juist wat minder. Maar op dit toernooi gaat het weer goed. Vandaag was het prima en daar ben ik heel erg blij mee. Op naar de kwartfinale", besluit hij.
Voor de finalist van het afgelopen WK darts lonkt er bovendien nog iets bijzonders. Aangezien Luke Humphries al snel werd uitgeschakeld, kan Van Veen zelfs naar de tweede plek stijgen op de Order of Merit als hij door de magische grens van 1 miljoen pond breekt. Dan moet hij wel de finale halen op de Matchplay. In de volgende ronde wacht James Wade of Ryan Searle. De eerste plek van Luke Littler is ver buiten bereik.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)