Kim Huybrechts zal zijn geluk nauwelijks kunnen opmaken. De Belgische darter leek het EK darts in Dortmund dit jaar aan zich voorbij te moeten laten gaan, maar kreeg donderdag op het allerlaatste moment toch nog een onverwachte kans. Die greep hij met beide handen aan.
Huybrechts had zich oorspronkelijk niet geplaatst voor het EK. Afgelopen weekend kreeg hij het Dutch Darts Championship in Maastricht nog de kans om een startbewijs veilig te stellen, maar door enkele gemiste matchdarts liep hij deelname op pijnlijke wijze mis.
Toch nog goed nieuws
Toch kwam er donderdag plotseling goed nieuws. Luke Humphries, de nummer twee van de wereld, moest zich enkele uren voor de start van het toernooi afmelden wegens buikgriep.
Omdat Huybrechts als eerste reserve op de lisjt stond, werd hij door de PDC alsnog opgeroepen. Daardoor mocht de Belg onverwacht afreizen naar Dortmund, waar hij de plaats van Humphires in het speelschema overnam. Hij kreeg met Searle meteen een lastige tegenstander tegenover zich.
Wedstrijdverloop
De wedstrijd begon dan ook nog moeizaam voor Huybrechts. De Engelsman pakte direct een break door de openingsleg in slechts dertien pijlen uit te gooien. De Belg liet zich daar echter niet door van de wijs brengen en brak meteen terug. Vervolgens nam hij het initiatief volledig over. Huybrechts hield zijn eigen leg en brak Searle daarna opnieuw met een fraaie finish van 66. Daarmee liep hij uit naar een 3-1-voorsprong.
De Belg bleek vervolgens uitstekend gooien en gaf zijn tegenstander nauwelijks nog een kans. Met een knappe vijftien-darter verzilverde hij zijn break, waarna hij Searle opnieuw wist te breken. Dat deed Huybrechts ditmaal in slechts elf pijlen, waardoor hij op een comfortabele 5-1 voorsprong kwam. Ook daarna bleef de invaller overtuigen. Hij pakte uiteindelijk zes legs op rij en boekte daarmee een indrukwekkende 6-1-overwinning op de Engelsman. Dat terwijl hij vanmorgen nog gewoon in Antwerpen zat.
)