De Nederlandse darter Heine Uuldriks heeft vrijdag voor een enorme verrassing gezorgd op het Dutch Darts Championship in Maastricht. Bij zijn debuut op de Euro Tour versloeg hij de Ervaren Duitser Ricartdo Pietreczko op sensationele wijze.
Voor Uuldriks werd het een middag om niet snel te vergeten. De Nederlander plaatste zich donderdag via het kwalificatietoernooi voor de Dutch Darts Championship en mocht een dag later meteen zijn opwachting maken tegen Pietreczko. De Duitser was op papier de grote favoriet, en leek dat ook waar te maken.
Uuldriks was enige tijd op weg naar een kansloze nederlaag. De Duitser begon ijzersterk aan de wedstrijd en nam al snel een 3-0 voorsprong. De Nederlander wist vervolgens zijn eerste leg te pakken, maar zag Pietreczko uitlopen naar 4-1. Met de overwinning binnen handbereik leek het dat de Duitser weinig meer hoefde te vrezen.
Uuldriks knokt zich terug
Toch gaf Uuldriks zich niet gewonnen. De debutant knokte zich terug tot 4-3, waarna Pietreczko de stand op 4-4 zag komen. Vervolgens brak de Nederlander zijn tegenstander opnieuw en kwam hij voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong: 4-5. Pietreczko wist nog een beslissende leg af te dwingen door de stand gelijk te trekken naar 5-5.
In die allesbeslissende elfde leg hield Uuldriks zijn zenuwen onder controle. Met een fraaie 180 zette hij de Duitser onder druk, waarna hij de partij met een finish van 81 punten besliste. Daarmee maakte de Nederlander zijn comeback compleet en won hij zijn eerste wedstrijd op de Euro Tour met 6-5.
Dolblij
Na afloop reageerde een dolblije Uuldriks tegenover ViaPlay op zijn sensationele overwinning. "Niet normaal. Je weet niet wat je overkomt. Hij gooit natuurlijk echt goed aan het begin. Op den duur begin ik me ertegen te wapenen. Ik blijf smijten en het publiek staat erachter. Dit is echt waanzin. Ik had dit nooit verwacht", aldus de Nederlander.
Volgende ronde
Na zijn sensationele overwinning op Pietreczko mag Uuldriks zich opmaken voor de tweede ronde van het Dutch Darts Championship. Daarin neemt hij het zaterdag op tegen de ervaren Noord-Ier Brendan Dolan. Hij profiteert van de afmelding van voormalig wereldkampioen Rob Cross, die zich vanwege persoonlijke omstandigheden heeft teruggetrokken uit het toernooi.
Het duel tussen Uuldriks en Dolan staat gepland als zevende wedstrijd van de middagsessie, die om 13.00 begint. Naar verwachting verschijnen de twee darters rond 16.00 uur aan de oche.
)