Michael van Gerwen, Kevin Doets en Danny Noppert liggen al uit de World Grand Prix, maar andere Nederlanders komen tijdens het toernooi uitstekend voor de dag. Een van hen is Niels Zonneveld, die wederom stuntte bij zijn debuut. Voor Jermaine Wattimena zat het er wel op.
In Leicester begon het toernooi met liefst acht Nederlanders. Michael van Gerwen, Kevin Doets, en Dirk van Duijvenbode sneuvelden al in de eerste ronde. Op woensdag vlogen ook Danny Noppert en Wessel Nijman, die de eerste horde hadden genomen, uit het toernooi in de tweede ronde.
Op donderdag stonden wedstrijden van Niels Zonneveld (tegen Gary Anderson), Jermaine Wattimena (tegen Luke Humphries) en Gian van Veen (tegen Ryan Searle) op het programma tijdens het bijzondere toernooi. Zonneveld trapte de avond af tegen de Schot.
De Nederlander debuteerde op het toernooi en maakte in de eerste ronde een prima indruk. Daar versloeg hij de als zevende geplaatste Josh Rock. Met Anderson was er dus wederom een geduchte concurrent.
Stunt van Niels Zonneveld
De start was echter voor de verrassende Zonneveld. Hij won de eerste set en nadat hij ook de tweede set op z'n naam schreef, kwam een nieuwe sensatie wel heel dichtbij voor Triple Z. Anderson deed nog wat terug door de set daarna op zijn naam te schrijven, maar vervolgens bleef Zonneveld rustig en besliste hij het duel: 3-1. Zodoende staat hij vrijdag in de kwartfinale.
Dat lukte Jermaine Wattimena niet. Hij had de loodzware taak om Luke Humphries te verslaan en dat lukte niet. Het werd voor de Brit 3-0, hoewel er geregeld mogelijkheden waren voor Wattimena. Later op de avond won Gian van Veen wél zijn wedstrijd van Ryan Searle, waardoor hij en Zonneveld in de kwartfinales staan.
Nieuwe finale op zondag
Vorig jaar won Michael van Gerwen de finale van Luke Littler. Beide heren werden in de eerste ronde al uitgeschakeld. Daardoor komen er zondag hoe dan ook twee nieuwe finalisten in de eindstrijd.
Tweede ronde, donderdag 1 oktober vanaf 19.00 uur:
Niels Zonneveld - Gary Anderson: 3-1
James Wade - Stephen Bunting: 3-1
Luke Humphries - Jermaine Wattimena: 3-0
Gian van Veen - Ryan Searle: 3-2
)