Luke Littler kan niks goed doen als hij in Duitsland is, niet bij het Duitse publiek alvast. Zaterdag werd de Engelse topdarter voor de tweede keer op rij uitgefloten op het EK darts. Het hinderde hem echter weer niet, want ondanks dat hij en Nathan Aspinall een momentje voor zichzelf moesten nemen nadat de scheidsrechter ingreep, benaderde Littler het record van icoon Phil Taylor.
Met 10-5 maakte Littler, nog altijd pas 19 jaar oud, gehakt van zijn vriend Aspinall. The Asp kon na afloop zijn bewondering niet verbergen en feliciteerde Littler vol ongeloof met zijn prestatie. Met liefst 114.47 gemiddeld over 15 legs brak The Nuke nog bijna het EK-record van Taylor. Al sinds 2009 heeft de dartslegende het hoogste gemiddelde op het EK ooit op zijn naam staan: 118.14, die hij gooide in de kwartfinale toentertijd tegen Gary Anderson. Littlers gemiddelde was het op één na beste ooit. En hij deed het ook nog onder vreselijke omstandigheden.
Al in de eerste ronde tegen William O'Connor werd Littler uitgefloten, maar ook toen liet hij zich niet van zijn stuk brengen. Hij gooide de Ier met 105 gemiddeld naar huis en trok zich niks aan van de haat die hij uit de zaal kreeg. Tegen Aspinall in de tweede ronde nam de afleiding groteske vormen aan. Scheidsrechter Huw Ware moest zelfs ingrijpen door de fans te waarschuwen zich niet zo te misdragen. Littler en Aspinall stapten allebei even terug naar hun tafeltje om een moment voor zichzelf te pakken en gooiden toen weer door.
Na afloop van de partij sneerde hij in zijn interview naar het publiek door met enig cynisme te stellen dat 'ze heel erg goed' waren, ondanks dat ene incident. Littler speelde de laatste weken nauwelijks toernooien en kreeg online van diverse critici mee dat het voorbij zou zijn met zijn piek. Met zijn bijna-recordgemiddelde bracht hij die critic tot zwijgen. "Ik heb lang genoeg naar al die memes kunnen kijken. Ik wil die nu lekker vergeten en hier die trofee de lucht in tillen en tegen de wereld zeggen dat ze nog lang niet van me af zijn."
Uitdaging: in de middag spelen
Volgens hem wordt de grootste uitdaging dat hij zondag in de middag moet spelen in de kwartfinale tegen de Pool Krzysztof Ratajski. Dat is hij namelijk als avondvullende publiekstrekker niet gewend. "Daar hou ik helemaal niet van, hopelijk kom ik daar goed doorheen."
)