DELEN

Wessel Nijman na 3-0-nederlaag tegen Joe Cullen op WK darts: 'Ging eigenlijk wel lekker vandaag'

17:51, 22-12-2024 / Laatste Update: 17:52, 22-12-2024
Wessel Nijman na 3-0-nederlaag tegen Joe Cullen op WK darts: 'Ging eigenlijk wel lekker vandaag'
i

Wessel Nijman. © Getty Images

17:51, 22-12-2024 / Laatste Update: 17:52, 22-12-2024

Wessel Nijman kijkt ondanks de harde nederlaag (3-0) in de tweede ronde tegen Joe Cullen terug op een goed WK. Het Nederlandse dartstalent was de man in vorm en baalt dat hij dat ook niet op het scorebord kon zetten. "Voor mijn gevoel was het ook heel lekker vandaag."

Toch stond er echt 3-0 op het scorebord en als we naar de gewonnen legs kijken wist Nijman er ook slechts 4 te pakken. Desondanks stond de Nederlander, die vooraf zelfs als outsider voor de wereldtitel beschouwd werd, met een lach Viaplay te woord. "Het ging eigenlijk niet slecht. We hadden allebei ook ongeveer 100 gemiddeld. Dus 3-0 is een beetje geflatteerd.

Nijman relaxter tegen Cullen dan Carolissen

Het viel volgens Nijman allemaal een beetje de verkeerde kant op in zijn wedstrijd. "Dan lijkt het een grote uitslag, maar dat krijg je met het setsysteem. Voor mijn gevoel was het ook heel lekker vandaag. Het valt dan net de verkeerde kant op. Het mocht blijkbaar niet zo zijn."

Nijman strandde vorig jaar bij zijn WK-debuut in de eerste ronde. Deze keer overleefde hij zijn eerste wedstrijd na een thriller tegen de Zuid-Afrikaan Cameron Carolissen (3-2). "Ik was vandaag veel relaxter dan in die wedstrijd."

Nijman zet stappen: volgende keer derde ronde

Nijman lachte ook omdat hij vindt dat hij stappen aan het zetten is. Hij komt steeds verder op de grote podia en staat daarop ook veel relaxter. "Ik heb stappen gezet. Het gevoel waarmee ik nu op het podium sta is heel anders", aldus de ontspannen Nijman die met zijn 24 jaar al op de 58ste plaats van de PDC Order of Merit staat.

Het valt alleen op het WK net de verkeerde kant op, was de conclusie bij Viaplay. Nijman zit dicht tegen een topzege aan en weet wel wanneer die gaat komen. Want na de eerste ronde vorig jaar en de tweede ronde dit jaar is het duidelijk wat komen gaat. "Volgende keer doen we de derde ronde toch?"

Wordt Van Veen de vierde Nederlander bij laatste 32?

De uitschakeling van Nijman betekent ook meteen de laatste Nederlander aan de oche deze zondag. Maandag, tijdens de laatste speeldag van voor de kerst, komt alweer de laatste landgenoot in actie op het WK. Gian van Veen kan er dan voor proberen te zorgen dat er vier Nederlanders door zijn naar de laatste 32. Dirk van Duijvenbode vloog er zondag ook jammerlijk uit.

Alles over WK darts

Blijf via onze speciale pagina over het WK darts continu op de hoogte van het laatste nieuws vanuit Londen. Check hier ook het volledige programma, het dagschema en wanneer de Nederlanders, onder wie Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld in actie komen.

Luister verder dagelijks vanaf 04.00 uur naar onze podcast Darts Draait Door, waarin Vincent van der Voort en Damian Vlottes jou bijpraten en hun scherpe mening geven. Stem verder af op onze kanalen op sociale media: Instagram, TikTok en YouTube. Bij ons mis je niets van het WK darts.