De Eredivisie kent in de derde speelronde komend weekend iets opvallends. Er staan maar zes duels in plaats van de gebruikelijke negen op het programma. Zes clubs hebben dus een weekje vrij en dat heeft alles te maken met de wens van Ajax, FC Twente en NEC.
Europees voetbal is van levensbelang voor het aanzien van de Eredivisie en de verdeling van de nieuwe tickets voor de komende seizoenen. Daarom faciliteert de KNVB clubs die Nederland vertegenwoordigen in Europa al seizoenenlang met het uitstellen en opschuiven van Eredivisie-duels om ze Europees de meeste kansen te geven en voor genoeg rust te zorgen.
Drie duels uitgesteld
Dat is ook het geval komend weekend. Ajax - Willem II, FC Twente - Telstar en NEC - Excelsior zijn op aanvraag van de Europees spelende clubs uitgesteld. NEC gaf dat verzoek vorige week pas door, toen Olympiakos verrassend werd uitgeschakeld in de derde voorronde van de Champions League. Als de Nijmeegse ploeg toen al klaar was geweest, had het zaterdagavond wel gewoon gespeeld. Maar nu de laatste voorronde tegen Bodo/Glimt is bereikt, wil de ploeg van Dick Schreuder zich zo goed mogelijk voorbereiden op het tweeluik.
Inhaalduel NEC kan twee kanten op
Twente - Telstar wordt als eerste van die drie duels ingehaald. Op 9 september is dat duel nu in Enschede. Ajax speelt pas op 15 september de inhaalwedstrijd thuis tegen promovendus Willem II. Voor NEC is het afwachten wanneer er ingehaald moet worden tegen Excelsior. Als de Noorse club wordt uitgeschakeld en daarmee de Champions League-hoofdfase wordt bereikt, is NEC - Excelsior op 16 september. Als NEC naar de Europa League moet, komen de Kralingers al op 8 september naar Nijmegen.
Conference League
Ajax speelt de komende twee donderdagen in de laatste voorronde van de Conference League tegen het Zwitserse FC Sion. FC Twente zit in dezelfde voorronde en moet over twee duels afrekenen met Qarabag uit Azerbeidzjan.
Wedstrijden en scheidsrechters derde speelronde Eredivisie
Zaterdag 22 augustus
16.30 uur: Fortuna Sittard - AZ (arbiter Serdar Gözübüyük, VAR Pol van Boekel)
18.45 uur: Sparta - FC Utrecht (arbiter Dennis Higler, VAR Alex Bos)
21.00 uur: Heerenveen - PEC Zwolle (arbiter Richard Martens, VAR Edwin van de Graaf)
Zondag 23 augustus
12.15 uur: Go Ahead Eagles - ADO Den Haag (arbiter Sander van der Eijk, VAR Clay Ruperti)
14.30 uur: PSV - FC Groningen (arbiter Allard Lindhout, VAR Jeroen Manschot)
16.45 uur: Cambuur - Feyenoord (arbiter Danny Makkelie, VAR Dennis Higler)
)