Ajax wist donderdagavond weliswaar met 2-4 te winnen op bezoek bij FC Sion, maar overtuigend was het spel van de Amsterdammers allerminst. Ook Marcos Leonardo kon ondanks zijn eerste doelpunt voor de club niet rekenen op veel lof. Oud-Ajacied en analist Theo Janssen was vrijdagavond bij De Oranjezomer snoeihard voor de Braziliaanse aankoop.
Ajax is onder trainer Míchel Sánchez nog duidelijk zoekende naar de juiste vorm. Volgens Janssen was het duel in de play-offs van de Conference League daar een goed voorbeeld van. De Amsterdammers maakten het zichzelf geregeld lastig, maar namen uiteindelijk wel een 2-4 voorsprong mee richting de return in de Johan Cruijff ArenA.
Marcos Leonardo maakte in Zwitserland zijn eerste treffer voor Ajax, maar kende verder een moeizame avond. Vooral een enorme gemiste kans in de openingsfase bleef hangen. Presentator Thomas van Groningen kon een scherpe opmerking niet laten. "Zouden ze het bonnetje nog hebben van Leonardo?"
"Ik hoop het wel", reageert Janssen. "Want als je wordt gekocht voor 19 miljoen en je komt binnen met een vetpercentage van twintig procent... Dat is natuurlijk niet best. Dan word je ook wat minder beweeglijk. Dit is niet voor iedereen weggelegd."
'Slecht signaal'
De voormalig middenvelder ziet dat Leonardo ondanks zijn doelpunt nog veel te verbeteren heeft. "Dit zijn belachelijke ballen natuurlijk. Die moet je gewoon afmaken. Het is een jongen waar heel veel kritiek op is. Want in de wedstrijden dat hij erin is gekomen, mist hij heel veel kansen. En hij is niet fit. Dat is natuurlijk een slecht signaal naar de rest van de spelers."
Voor Ajax als geheel ziet Janssen minder reden tot paniek. Hij verwacht dat de ploeg zich de komende periode verder zal ontwikkelen en denkt dat de return tegen Sion geen grote problemen hoeft op te leveren. "Ajax heeft wel genoeg kwaliteit. Genoeg spelers die ze nog kunnen brengen, een goede jeugdopleiding, interessante spelers die ze nog hebben aangetrokken… Het heeft gewoon tijd nodig."
Veel lof voor Brandt
Waar Leonardo er flink van langs kreeg, was Janssen juist bijzonder enthousiast over Julian Brandt. De Duitser geldt volgens hem als een van de spelers die Ajax dit seizoen naar een hoger niveau kan tillen. "Dit is een fantastische speler, echt een hele goede speler. Dat is een jongen van de buitencategorie en we mogen heel blij zijn dat hij in Nederland speelt. Volgens Rafael van der Vaart niet, maar ik denk dat wij hier echt van gaan genieten dit jaar."
)