Lewis Hamilton ligt al een paar dagen onder vuur na zijn harde uitlatingen tijdens de Grand Prix van Mexico. Ralf Schumacher, de broer van F1-icoon Michael, laat geen spaan heel van de Brit. De Duitser vergelijkt het gedrag van de Ferrari-coureur zelfs met dat van een beruchte gangster.
Bij Ferrari overheerste na de Grand Prix van Mexico de frustratie. Hamilton startte vanaf poleposition, maar verloor de leiding al in de openingsronde na een fel duel met teamgenoot Chalres Leclerc. De Monegask sneed een bocht af, kreeg laten een tijdstraf van vijf seconden, maar Max Verstappen profiteerde optimaal van de onderlinge strijd en pakte uiteindelijk de overwinning.
Hamilton maakte na afloop van de race geen moordkuil van zijn mening en liet weten dat er 'serieuze gesprekken' nodig zijn binnen de rode renstal. Ook tijdens de race liet de zevenvoudig wereldkampioen via de boordradio zijn frustratie blijken. "We hebben grote, grote problemen.'
Vergelijking met gangster
Het leidde tot veel kritiek op Hamilton, wiens teambaas Fred Vasseur ook niet mals was. De Fransman sprak van een 'gebrek aan respect'. Ook bij oud-coureur Ralf Schumacher schoten de woorden van Hamilton volledig in het verkeerde keelgat. "Mijn probleem is het drama dat daarna volgde", zegt hij in de podcast 'Backstage Boxengasse'. "Een straf eisen voor je teamgenoot via de boordradio is onacceptabel."
"En vervolgens op zo'n dreigende manier zeggen dat 'we grote, grote problemen hebben", zo hekelt Schumacher. Hij vergelijkt Hamilton zelfs met een wereldberoemde gangster. "Het klonk alsof Al Capone iemand stond te bedreigen."
'Dit kan niet zo doorgaan'
Schumacher is van mening dat Hamilton zich steeds meer gedraagt als baas van Ferrari. "Hij plaatst zichzelf boven het merk Ferrari en gedraagt zich meer als een teambaas dan als een coureur. Daar moet echt iets aan gebeuren." De Duitser vindt dan ook dat teambaas Vasseur hard moet ingrijpen. "Ik zou beide coureurs stevig toespreken en duidelijk maken hoe het bij Ferrari hoort te werken. Dit kan zo niet doorgaan", aldus de oud-coureur van Ferrari.
De 51-jarige Schumacher ziet bovendien een steeds terugkerend patroon bij Hamilton. "Soms heb je het gevoel dat alles alleen maar om hem draait. Natuurlijk probeert Leclerc ook zijn teamgenoot te verslaan, maar deze rivaliteit is inmiddels te ver gegaan."
,fit(480:))