Bijna ieder weekend met meer dan 300 kilometer per uur over een circuit scheuren, maar nog altijd geen rijbewijs hebben? Het klinkt opmerkelijk, maar voor Formule 1-talent Arvid Lindblad is dat de realiteit. Toch had de jonge Brit dinsdag eindelijk iets te vieren.
De Britse coureur van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull Racing, crashte afgelopen weekend tijdens de tweede vrije training in Madrid in de vangrail. Een dag later herstelde hij zich knap door als negende te eindigen in de Grand Prix. Dinsdag volgde op persoonlijk vlak opnieuw goed nieuws: Lindblad slaagde voor zijn theorie-examen.
Hij deelde het resultaat met een knipoog op zijn Instagram Story. Uit het formulier bleek dat hij 46 van de 50 punten behaalde voor het meerkeuzeonderdeel en 52 van de 75 punten voor gevaarherkenning. De berichten zijn inmiddels weer van zijn account verdwenen.
Juist zijn score bij het onderdeel voor gevarenherkenning leverde veel verbaasde reacties op. De meest populaire reacties luidde: "Slechts 52 van de 75 punten voor gevaarherkenning? Misschien dat hij met de reflexen van een F1-coureur sommige dingen niet als gevaarlijk beschouwt omdat hij de auto onder controle kan houden."
Kartwedstrijd
Het behalen van zijn theorie-examen was niet het enige hoogtepunt voor de Racing Bulls-coureur. Dinsdag deed hij op Silverstone mee aan een kartwedstrijd met vijftig deelnemers. Hij vertrok vanaf de laatste startpositie en haalde uiteindelijk 49 van de 50 coureurs in op het asfalt.
Max Verstappen, coureur van Red Bull Racing, staat over enkele dagen voor een soortgelijke uitdaging. De viervoudig wereldkampioen neemt het dan op tegen honderd andere coureurs en zal zich eveneens vanaf de achterkant van het veld naar voren moeten knokken.
)