Max Verstappen leek in de kwalificatie voor de Grand Prix van Oostenrijk op weg naar een sterke uitgangspositie, maar zijn zaterdag eindigde in mineur. De Nederlander crashte in de allesbeslissende ronde van Q3.
Verstappen kende goede herinneringen aan het thuiscircuit van Red Bull. Hij wist de Grand Prix al drie keer op zijn naam te schrijven. Toch was de laatste keer al in 2023. Dit jaar begon het weekend nog moeizaam voor de Nederlander. Tijdens de afsluitende vrije training kwam hij slechts tot de zesde tijd, ver achter de razendsnelle Mercedessen. De hoop was op verbetering in de kwalificatie.
Moeizame dag
De eerste ronde van de kwalificatie was niet al te veel moeite voor Verstappen om door te komen. Hij reed maar één rondje, dat al goed genoeg was om veel andere coureurs voor te blijven. Daarna besloot hij direct uit zijn auto te stappen om wat af te koelen. De temperatuur in Oostenrijk is nog altijd ruim boven de dertig graden, waardoor het een loodzware dag werd.
Ook bij het tweede deel van de kwalificatie gebruikte Verstappen lang niet alle beschikbare tijd. Opnieuw zette hij al snel een relatief goede ronde neer en ging hij de pitstraat in. Dat bleek een twijfelachtige beslissing. Eén voor één gingen er coureurs onder hem door, waarna hij op de tiende plek belandde. Gelukkig voor de Nederlander kropen Pierre Gasly en Oliver Bearman net niet onder zijn tijd. Daardoor ging Verstappen met hakken over de sloot door naar de beslissende kwalificatie.
Crash
In Q3 liet Verstappen eindelijk zien ook met zijn RB22 over genoeg snelheid te beschikken. Al in zijn eerste ronde zette de Nederlander een snelle tijd neer, waar veel concurrenten zich lang op vastbeten. Uiteindelijk gingen zowel de Mercedessen als de Ferrari's er nog onderdoor. Dus moest de Red Bull-coureur opnieuw de baan op.
In een ultieme poging om nog een plekje op te schuiven nam hij veel risico. Daardoor vloog hij uit de bocht, schoof hij van de baan en vervolgens crashte hij. Zijn dag zat er daarmee dus op. Pole position ging naar Russell, voor Lewis Hamilton en Charles Leclerc. Ondanks zijn crash kwam Verstappen tot de vijfde tijd. Zelf leek hij overigens geen schade op te lopen.
GP Oostenrijk
De hoofdrace op de Red Bull Ring wordt op zondag verreden. Om 15.00 uur starten Verstappen en zijn concurrenten de strijd om de winst in het Alpenland. Wel is het op zondag nog altijd dik boven de dertig graden rondom het circuit in Oostenrijk. Ook onweer en regen zijn niet uitgesloten.
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover)