Max Verstappen hoort na twee zeges op rij groot Formule 1-nieuws bij Red Bull

Redactie Sportnieuws.nl • 14 oktober 2026 om 18:58 / Update: 43 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Max Verstappen hoort na twee zeges op rij groot Formule 1-nieuws bij Red Bull
i

Max Verstappen. © NL Beeld / Alamy

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 14 oktober 2026 om 18:58 / Update: 43 minuten geleden

Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

Mekies volgde ruim een jaar geleden de Brit Christian Horner op. Horner was sinds 2005 teambaas van Red Bull en won in die periode acht wereldtitels met Sebastian Vettel en Verstappen, en zes constructeurstitels.

"Laurent heeft een cruciale rol gespeeld bij het door een belangrijke overgangsperiode leiden van het team, waarbij hij de competitieve geest en de Red Bull-principes die ons kenmerken, heeft weten te behouden", aldus de Thai Chalerm Yoovidhya en de Oostenrijker Mark Mateschitz, aandeelhouders van Red Bull. "Deze contractverlenging weerspiegelt ons vertrouwen in zijn leiderschap en ons gedeelde geloof in de langetermijnvisie van het team."

Verstappen verlengde in augustus zijn contract bij Red Bull met twee jaar tot en met 2030. Zijn Franse teamgenoot Isack Hadjar tekende vorige maand bij tot het einde van het seizoen in 2027.

Er viel lange tijd weinig te lachen bij Red Bull in een voornamelijk teleurstellend seizoen, maar dat is de afgelopen weken wel anders. Verstappen won immers twee GP's op rij en geeft het seizoen weer wat kleur vanuit het perspectief van Red Bull.