Max Verstappen is het raceweekend in België op uitstekende wijze begonnen. Nadat hij tijdens de vorige Grand Prix in Engeland nog uitviel, reed hij naar de snelste tijd in de eerste vrije training op Spa-Francorchamps.
Voor de 29-jarige Verstappen is het de grote vraag of hij dit weekend wél weer mee kon doen om de podiumplekken. Toen gleed de Red Bull-coureur in de slotfase van de race van de baan. Eerder viel hij ook al uit tijdens de kwalificaties in Oostenrijk. In beide gevallen was Verstappen goed bezig.
Het echec van twee weken geleden leidde andermaal tot een gefrustreerde Verstappen. Hij dacht zelf dat het met de achtervleugel te maken had en dus besloot zijn renstal daar iets aan te veranderen. In België rijdt de Nederlander in zijn RB22 met een nieuwe achtervleugel. Dat leverde gelijk succes op.
Goed begin
Bij de terugkeer op zijn, naar eigen zeggen, favoriete circuit greep Verstappen de snelste tijd in Vrije Training 1. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar was met de vierde tijd, op 0,252 seconde, ook nog sneller dan de McLarens en Mercedessen. Klassementsleider Kimi Antonelli uit Italië kwam tot de zesde tijd. Vrijdag om 17.00 uur rijden de coureurs de tweede vrije training op het circuit van Spa-Francorchamps. Verstappen kan daar dus in elk geval met veel vertrouwen naar toeleven.
Favoriete circuit
Het circuit nabij het Belgische Luik geldt dus al jaren als het favoriete circuit van Verstappen. Tussen 2021 en 2023 won hij daar drie jaar op rij. Het is bovendien een circuit waar altijd veel Oranje-fans zitten. Daarom besloot de coureur uit Hasselt om wederom met zijn speciale oranjegekleurde helm te racen.
Op de persconferentie voorafgaand aan het raceweekend werd Verstappen opnieuw geconfronteerd met de geruchten over zijn toekomst. Daar reageerde hij stellig op. "Ik wil geen ja of nee zeggen over mijn toekomst. Ik heb al vaker gezegd dat ik het laat weten als er iets nieuws te melden valt", meende hij.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)