Max Verstappen trekt duidelijke conclusie na spectaculaire inhaalrace: 'Die waren gewoon niet goed'

Redactie Sportnieuws.nl • 26 september 2026 om 15:43 / Update: 41 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Max Verstappen trekt duidelijke conclusie na spectaculaire inhaalrace: 'Die waren gewoon niet goed'
i

Max Verstappen en Isack Hadjar na hun podiumplekken in Baku © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 26 september 2026 om 15:43 / Update: 41 minuten geleden

Max Verstappen eindigde de Grand Prix van Azerbeidzjan met een knappe tweede plek. De Nederlander begon op P8 en dus moest er een inhaalrace aan te pas komen. Dat hij op het eind zelfs nog bijna de winst pakte, maakte de Red Bull-coureur na afloop tevreden.

Een achtbaan van emoties, zo valt de raceweek van Verstappen in Azerbeidzjan goed samen te vatten. Sterk in de vrije trainingen, een teleurstellende kwalificatie na mechanische problemen, en uiteindelijk dus een knappe inhaalrace met de tweede plaats als gevolg. Op het eind reed hij zelfs naast winnaar George Russell over de finish al kwam hij twee tienden te kort voor de overwinning.

'Een goede race gereden'

Na afloop leek Verstappen logischerwijs tevreden, al leek het er ook op dat hij baalde dat hij nét te kort kwam. "We hebben een goede race gereden. De eerste stint op de mediumband was lastig, maar we wisten ons toch naar de derde plaats te werken", zo analyseerde de viervoudig wereldkampioen na afloop.

Eén van de belangrijkste momenten was zijn snelle reactie na de eerste safety car, waar hij Oscar Piastri voorbijschoot. "Daarna volgde een goede herstart naar de tweede plek." Ook Verstappen zag hoe dicht bij George Russell hij nog kwam. "Het scheelde uiteindelijk maar een seconde. In de laatste ronde verloor George door de gele vlag wat van zijn boost; ik kwam bij de finishlijn heel dichtbij, maar het was net niet genoeg."

Risico's in de bochten

Aangezien Verstappen op het eind op het scherpst van de snede reed, vroeg hij meermaals over de boordradio hoe het met zijn banden was gesteld. "Het ging uiteindelijk wel", zei hij na afloop over zijn banden. "Ik probeerde de bochten net iets te wijd aan te snijden. Maar de banden waren prima."

'Die waren niet heel goed'

Het was voor Verstappen een week met twee gezichten, maar ook dus een race met twee gezichten. De Nederlander kreeg de mediumband, waar hij de wedstrijd op startte, maar niet aan de praat. "Die mediums waren gewoon niet heel goed. Natuurlijk wel een goede stint gereden dat we op die derde plek lagen, maar qua grip was het niet goed. De band was gewoon minder", vertelde Verstappen aan Viaplay.

Tijdens de safety car maakte de viervoudig wereldkampioen een pitstop. Daar ruilde hij de mediumbanden in voor de softs, ineens gloorde er hoop voor een overwinning. "We waren een stuk sneller. George (Russell, red.) reden wel per ronde flink weg." Of Verstappen op enig moment aan een overwinning dacht? "Ik weet het niet. Zij (Mercedes, red.) konden gewoon wat meer batterij gebruiken. Daar zijn zij gewoon een stuk beter in en dat verschil dat ze daarmee slaan, kunnen wij niet goedmaken. Dat is jammer."

Verstappen streed voor wat hij waard was en kwam uiteindelijk op de eindstreep twee tiende te kort ten opzichte van winnaar George Russell. Waar hij vond dat eerdere podiumplekken verdiend werden door pech van anderen, is hij nu positiever over zijn tweede plaats. "Ik heb er alles uitgehaald, er zat niets meer in", besloot hij.

Grand Prix van Bahrein

Over een week mogen Verstappen en zijn concurrenten alweer aan de bak. De locatie is wel opvallend. Eigenlijk zou er eerder dit jaar al een Grand Prix in Bahrein plaatsvinden, maar die ging door de oorlog in het Midden-Oosten niet door. Daardoor wordt er uitgeweken naar Maleisië. Dat betekent een terugkeer op het circuit in Sepang sinds de laatste race in 2017. Toen kwam Verstappen als winnaar uit de bus.