Ex-handbalkeepster Tess Lieder-Wester is al jarenlang samen met oud-voetballer Mart Lieder. Tijdens hun topsportcarrières moesten ze zorgvuldige keuzes maken over de indeling van hun tijd samen. "Ik denk dat hij ook wel schrok."
Lieder-Wester heeft een succesvolle carrière als handbalkeepster achter de rug. Ze speelde bij internationale clubs en stond van 2012 tot mei 2024 onder de lat bij het Nederlands team. Ze werd in 2019 wereldkampioen met Oranje.
In 2017 ontmoette ze haar huidige man: Mart Lieder. Hij voetbalde op dat moment bij FC Eindhoven. De 33-jarige Lieder-Wester speelde toen in Duitsland voor SG BBM Bietigheim. In de Cor Potcast vertelt ze hoe het was om hun leven als topsporter te combineren met de relatie.
"We benaderden topsport allebei anders. Ik denk dat hij ook wel schrok van de onprofessionaliteit van het handbal in vergelijking met voetbal", legt ze uit. Lieder-Wester moest haar kleding van Oranje bijvoorbeeld zelf wassen.
Drie tot vijf uur in de auto
"We waren allebei wel heel serieus: goed slapen, goed eten en de rest van de dag deden we vrij weinig andere dingen", vervolgt ze. "Toen ik in Duitsland zat en hij in Eindhoven, dat was nog helemaal aan het begin van de relatie, stapten we om de dag allebei voor drie tot vijf uur in de auto om toch nog even bij elkaar te kunnen zijn."
'Mart vindt het niet zo leuk als ik dat zeg'
Later woonden ze samen in Denemarken, waar Lieder-Wester speelde bij Odense. De 36-jarige Lieder voetbalde op dat moment voor Sønderjyske. Wie is eigenlijk wie gevolgd? "Ik moet eerlijk zeggen: Mart vindt het niet zo leuk als ik zeg dat hij mij gevolgd is", lacht het handbalicoon.
"Laat ik het zo zeggen: we hebben allebei naar onze opties gekeken en vonden het op dat moment voornamelijk belangrijk om samen ergens te eindigen en toen was dit voor allebei de beste optie", benadrukt ze.
In Denemarken hadden de twee meer tijd voor elkaar, en om uit te rusten. "Daar was het eigenlijk ideaal want we trainden daar allebei alleen maar 's ochtends en in het begin van de middag. Dan waren we de rest van de dag vrij en konden we ook wel eerder naar bed."
)