Ajax haalt internationale topspeler binnen: 'Veel ervaring en fantastische mentaliteit'

Redactie Sportnieuws.nl • 31 juli 2026 om 20:47
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Ajax haalt internationale topspeler binnen: 'Veel ervaring en fantastische mentaliteit'
i

Julian Brandt. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 31 juli 2026 om 20:47

Ajax heeft zich versterkt met een Duits international. Julian Brandt tekende in Amsterdam een overeenkomst van drie jaar. De club is 'superblij' met de nieuwe aanwinst, zo meldt Jordi Cruijff.

De aanvallende middenvelder was transfervrij. Hij tekende in Amsterdam een driejarige overeenkomst die per direct is ingegaan en een looptijd heeft tot en met 30 juni 2029.

De 30-jarige Brandt speelde de afgelopen zeven seizoenen bij Borussia Dortmund. Daarvoor kwam de 48-voudig Duits international onder meer zes seizoenen uit voor Bayer Leverkusen. Voor Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen kwam hij in totaal 383 keer in actie in de Bundesliga, waarin hij 77 keer scoorde.

Technisch directeur Jordi Cruijff is dolenthousiast over de voetballer. “Julian heeft voor Ajax gekozen en daar zijn wij superblij mee. Wij zijn al maanden met elkaar in gesprek en hij kon ook bij andere clubs tekenen. Met hem halen wij een internationale topspeler binnen met veel ervaring en met een fantastische mentaliteit. Ik weet zeker dat hij een kwaliteitsimpuls aan ons team gaat geven.”

Versterkingen

Cruijff is sinds zijn aantreden druk bezig om de club opnieuw op de rails te krijgen. Ajax haalde deze zomer al versterkingen binnen als Marcos Leonardo, Daley Blind en Caio Henrique. Daarnaast wordt er gewerkt aan mogelijke deals voor Marc-André ter Stegen en Tolu Arokodare, terwijl Cruijff ook kijkt naar een eventuele terugkeer van Edson Álvarez.

Oud-Ajacied Hedwiges Maduro was tegen Sportnieuws.nl vol lof over de directeur. "Ik kijk écht met een positief gevoel naar het beleid dat Jordi momenteel voert, omdat ze ook nog eens winnen. Dat geeft altijd een boost. Ajax heeft momenteel ook gewoon het voordeel dat ze in het seizoen kunnen groeien, dankzij de voorrondes van de Conference League. Hoe meer wedstrijden je speelt, hoe makkelijker en duidelijker de trainer zijn speelstijl kan overbrengen. En als je dan ook nog wint, dan kan dat het proces alleen maar versnellen." Ajax won donderdag nog met 4-1 in de voorrondes van de Conference League. Over twee duels werd er met 8-2 gewonnen van FK Vojvodina.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google