Het moet raar lopen willen de Nederlandse ploegen de hoofdfase van de Europa Cup niet halen. Zeker Ajax Vrouwen zette een uitslag van jewelste neer in de laatste voorronde en hoeft de verre return eigenlijk al niet meer te spelen. Ook Feyenoord lijkt zeker, terwijl alleen PSV het nog wel spannend krijgt in de return.
De voetbalsters van Ajax zijn na een monsterzege op WFC Aktobe uit Kazachstan zo goed als zeker van een plek in het hoofdtoernooi van de Europa Cup, het niveau onder de Champions League. Op sportpark De Toekomst won de Amsterdamse club woensdagavond met 8-0 in de tweede en laatste voorronde. Met die voorsprong op zak speelt Ajax op 30 september de uitwedstrijd in Kazachstan.
Hattrick van Zwitserse
Aanvoerder Sherida Spitse opende de score na tien minuten spelen uit een strafschop. De tweede en de derde treffer van de Amsterdammers kwamen op naam van Katja Snoeijs. Daarna maakte de Zwitserse Ella Touon een hattrick. Daniëlle Noordermeer en Jade van Hensbergen bepaalden de eindstand op 8-0.
Als Ajax het tweeluik winnend afsluit, is het zeker van deelname aan het hoofdtoernooi van de Europa Cup. Het tweede Europese clubtoernooi begint in oktober met de achtste finales. De voetbalsters van PSV en Feyenoord zijn de tweede en laatste voorronde van de Europa Cup ook begonnen met een overwinning. PSV won in Eindhoven met 1-0 van het Deense Fortuna Hjørring. Feyenoord boekte een 4-1-thuisoverwinning op Vålerenga uit Noorwegen. De returns zijn op 30 september.
PSV en Feyenoord
Bij landskampioen PSV stond de Deense Sara Thrige, oud-speelster van Fortuna Hjørring, in de basis. Op sportcomplex De Herdgang maakte Liz Rijsbergen in de 38e minuut het enige doelpunt. Feyenoord kwam na vijf minuten spelen op achterstand door een doelpunt van Ronja Arnesen. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Talia DellaPeruta de gelijkmaker. De Amerikaanse maakte kort na rust ook de 2-1. Doelpunten van Kirsten van de Westeringh en Fleur Stoit bepaalden de eindstand op 4-1.
)