Op Sportpark de Toekomst stonden maandagavond twee bekende gezichten samen op het welbekende balkon tijdens het Keuken Kampioen Divisie-duel tussen Jong Ajax en FC Emmen. Jordi Cruijff en clublegende Sjaak Swart waren daar allebei aanwezig en dat leverde bijzondere beelden op.
Het gebeurde daags na een teleurstellend eredivisieoptreden van Ajax. Zondag gaven de Amsterdammers een 2-0 voorsprong tegen sc Heerenveen nog uit handen en bleef het steken op 2-2 in de Johan Cruijff ArenA. Dat gebeurde bovendien kort na de verkoop van Mika Godts, die zaterdag zijn overstap naar Paris Saint-Germain afronde.
Het gesprek tussen de twee bleef niet onopgemerkt. Op beelden van ESPN is te zien hoe de twee heren druk met elkaar in overleg zijn. Cruijff lijkt daarbij vooral iets aan Swart duidelijk te willen maken, terwijl hun mimiek weinig te raden overlaat: het gaat er stevig aan toe tussen de twee. Het is niet duidelijk waar de twee over spraken op dat moment. De twee kennen elkaar ongetwijfeld al heel lang, want Swart speelde vroeger bij Ajax en Oranje samen met Johan Cruijff, de vader van Jordi.
Doelpuntenfestijn op De Toekomst
Aan spektakel op het veld ontbrak het in elk geval niet. Binnen drie minuten stond het al 1-1, waarna beide ploegen vol op de aanval bleven spelen. Jong Ajax liep op een gegeven moment uit naar 3-1, maar Emmen vocht zich voor rust alweer terug tot 3-3. Ook na de pauze vielen de goals aan beide kanten als rijpe appelen. Emmen trok uiteindelijk met 6-4 aan het langste eind trok.
Eerbetoon aan Lisa
De wedstrijd stond daarnaast in het teken van de overleden Lisa. Bijna een jaar geleden, in de vroege uren van 20 augustus 2025, werd het zeventienjarige meisje uit Abcoude vermoord nadat ze na een avond stappen op de fiets zat vlakbij De Toekomst en de Johan Cruijff Arena. Het nieuws zorgde destijds voor een grote schok door heel Nederland. Tijdens het duel tussen Jong Ajax en FC Emmen stonden de aanwezige fans opnieuw stil bij de gebeurtenis.
In de zeventiende minuut, verwijzend naar de leeftijd waarop Lisa overleed, scandeerden de Ajacieden haar naam, gevolgd door een uitgebreid applaus. De 22-jarige verdachte in de zaak heeft de moord inmiddels bekend en verscheen al meerdere keren voor voorbereidende zittingen. Op 18, 20 en 22 januari 2027 wordt de zaak inhoudelijk behandeld in de rechtbank, nadat eerst nog aanvullend onderzoek plaatsvindt.
)