FC Groningen laat 'problem child' Cyril Ngonge per direct vertrekken

Joris Kaper • 1 december 2022 om 17:40 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 13:51
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
FC Groningen laat 'problem child' Cyril Ngonge per direct vertrekken
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Joris Kaper • 1 december 2022 om 17:40 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 13:51

Cyril Ngonge is per direct transfervrij. Zijn club FC Groningen laat in een statement op hun website weten dat de aanvaller per direct weg mag bij de club. Dat is geen verrassing, want Ngonge kwam dit seizoen al een paar keer in opspraak. Hij had nog een contract tot medio 2025.

In afwachting van een nieuwe club moet de aanvaller meetrainen bij FC Groningen Onder-21. Technisch directeur Mark-Jan Fledderus over de beslissing: "Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen."

Wangedrag

Begin dit seizoen werd Ngonge al eens verbannen uit de Groningen-selectie. Hij voldeed toen niet aan de 'normen omtrent discipline, omgangsvormen, houding en gedrag'.

Dronken op het veld

In november was het weer raak, toen de aanvaller samen met teamgenoot Nordin Musampa te laat op de training verscheen en bovendien niet in staat was te trainen. Volgens journalist Merijn Slagter waren de spelers dronken.

Zijn wangedrag kost Ngonge dus nu zijn contract bij FC Groningen.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover