Jong Oranje houdt EK-droom in leven: ploeg van bondscoach Michael Reiziger boekt broodnodige zege

Redactie Sportnieuws.nl • 2 oktober 2026 om 19:51 / Update: 25 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Jong Oranje houdt EK-droom in leven: ploeg van bondscoach Michael Reiziger boekt broodnodige zege
i

Jong Oranje-spelers juichen na een van de doelpunten. © PRO SHOTS / Nicola Krstic

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 2 oktober 2026 om 19:51 / Update: 25 minuten geleden

Jong Oranje heeft vrijdag gedaan wat het moest doen in de strijd om een ticket voor het EK van 2027. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won met 2-4 van Slovenië en houdt daardoor uitzicht op de tweede plaats in de kwalificatiegroep. Toch heeft Nederland kwalificatie niet meer in eigen hand.

Jong Oranje kende een moeizame start in Maribor en kwam na een kwartier op achterstand. David Pejicic kreeg bij de eerste echte uitbraak van Slovenië de ruimte en schoot met links raak in de verre hoek: 1-0. De reactie van Nederland liet niet lang op zich wachten. Vijf minuten later maakte Ayoub Oufkir gelijk na een rebound, waarna Lequincio Zeefuik Jong Oranje in de 28ste minuut op voorsprong zette. De spits tikte van dichtbij binnen na een voorzet van aanvoerder Givairo Read. Met die 1-2-stand gingen beide ploegen de rust in.

Direct in de tweede helft ging het echter opnieuw mis. Miha Matjasec profiteerde van een fout achterin en maakte in de 47ste minuut de 2-2. Jong Oranje herstelde zich opnieuw snel. Invaller Ernest Poku schoot zeven minuten later met links de 2-3 binnen. Drie minuten daarna was het opnieuw raak: Kees Smit dook op voor het doel en tikte een lage voorzet van Zeefuik binnen voor de 2-4. Daarna hield de ploeg van Reiziger de wedstrijd onder controle en kwam de voorsprong niet meer serieus in gevaar.

Stand van zaken

Door de overwinning komt Jong Oranje op negen punten. Daarmee klimt Nederland voorlopig over Bosnië en Herzegovina heen, dat zeven punten heeft. Israël staat met tien punten nog altijd boven Jong Oranje, terwijl Noorwegen met zestien punten al zeker is van de groepswinst en plaatsing voor het EK.

Voor Jong Oranje draait alles daardoor om de laatste speelronde op dinsdag 6 oktober. Dan ontvangt Nederland Bosnië en Herzegovina op De Vijverberg in Doetinchem. Die wedstrijd begint om 18.45 uur. Een overwinning is noodzakelijk om de kansen op de tweede plaats levend te houden.

Hulp van Noorwegen nodig

Zelf winnen is alleen niet voldoende. Jong Oranje moet tegelijkertijd hopen op een gunstige uitslag bij Noorwegen tegen Israël. Israël staat voorafgaand aan de laatste speelronde één punt boven Nederland. Als Jong Oranje van Bosnië wint, komt het op twaalf punten.

Israël mag in dat geval niet winnen van Noorwegen. Bij een gelijkspel eindigen de Israëliërs op elf punten en gaat Nederland hen voorbij. Bij een nederlaag blijft Israël zelfs op tien staan. Wint Israël wél, dan komt het op dertien punten en kan Jong Oranje de tweede plaats niet meer bereiken. Noorwegen is al geplaatst en speelt dinsdag zijn laatste kwalificatiewedstrijd tegen Israël.

De groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Ook de beste nummer twee van alle negen groepen krijgt een direct ticket. De overige acht nummers twee spelen in november play-offs om de laatste vier beschikbare plaatsen.

Voor Jong Oranje is de opdracht dinsdag dus helder: winnen van Bosnië en Herzegovina en hopen dat Israël punten laat liggen tegen Noorwegen. Na de 2-4-zege in Slovenië leeft de EK-droom in ieder geval nog.